II Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego

W niedzielę 24.04. 2016 r. na terenie Ogrodu odbył się "II Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego UP w Poznaniu" zorganizowany przez   Sekcję Łuczniczą Koła Leśników.  Koordynatorem zawodów był pracownik Ogrodu dr inż. Marcin Włoch.

W turnieju wzięło udział 133 zawodników podzielonych na dwie kategorie wiekowe:  juniorzy  (do 12 lat)  i  uczestnicy powyżej  12 lat. Starsi łucznicy konkurowali ze sobą w trzech kategoriach sprzętowych.

Na trasie długości 1600 m rozstawione było 18 celów 3D – figur zwierząt,      a na polanie Ogrodu były rozgrywane trzy  konkurencje sprawnościowe: strzelanie w ruchu, na czas i na odległość.

Najwięcej emocji wśród zawodników wzbudziło stanowisko zlokalizowane na konarze ogromnego dębu. Podczas tej konkurencji uczestnicy turnieju, pod okiem wyszkolonych arborystów, wspinali się po drabinie na wysokość ok. 9 m, a następnie oddawali strzały do celu znajdującego się na ziemi.

Wieczorem, po podliczeniu punktacji,  dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy wręczył puchary i dyplomy zwycięzcom  turnieju. Zadowoleni z dobrej organizacji i sympatycznej atmosfery uczestnicy zapowiadali,  że wrócą tu za rok.

Więcej zdjęć w galerii

Kamera