Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
„[...]Z jednej strony Ogród ma służyć do nauki słuchaczy leśnictwa, cele więc pedagogiczno-dydaktyczne są na względzie, z drugiej strony ma Ogród być terenem, gdzie będzie można przeprowadzić wiele obserwacyj i spostrzeżeń, oświetlających bądź to teoretyczne, bądź praktyczne zagadnienia, służyć więc winien celom badawczo-naukowym”. Konstanty Stecki 1928 rok
POSZUKUJEMY STARYCH ZDJĘĆ OGRODU DENDROLOGICZNEGO UPP
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza do udziału w akcji z okazji jubileuszu 100-lecia Ogrodu Dendrologicznego! Masz w swoich zbiorach stare zdjęcia Ogrodu Dendrologicznego? Podziel się nimi i pomóż nam odkryć historię tego niezwykłego miejsca! Celem akcji jest odnalezienie i archiwizacja fotografii przedstawiających Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (dawniej Uniwersytetu Poznańskiego, Wyższej Szkoły Rolniczej, Akademii Rolniczej) w przeszłości, zwłaszcza z lat 20. XX wieku i kolejnych dekad.
W wielu domowych archiwach można znaleźć unikalne zdjęcia ukazujące historię ważnych miejsc – dworów, parków czy ogrodów. Być może wśród rodzinnych fotografii znajdują się również Ogrodu Dendrologicznego – spacerów po jego alejkach, dawnych aranżacji roślinnych, charakterystycznych elementów architektury ogrodowej czy ważnych wydarzeń, które się tam odbywały. Każda z tych fotografii może stanowić cenne źródło wiedzy o historii tego wyjątkowego miejsca.
Zapraszamy wszystkich – mieszkańców Poznania i okolic, byłych oraz obecnych pracowników i studentów UPP, pasjonatów historii oraz miłośników fotografii.
· Zdjęcia w formie skanów fotografii lub oryginałów można przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do [Ogród Dendrologiczny UPP, Dworek Sołacki, ul. Wojska Polskiego 71E, I p. ]. Termin do 31.03.2025 r.
· Każde zdjęcie powinno być opatrzone krótkim opisem (np. orientacyjna data, miejsce, okoliczności wykonania fotografii, autor jeśli jest znany i kontakt do osoby przesyłającej). Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie poświęconej historii Ogrodu Dendrologicznego oraz mogą zostać wykorzystane w materiałach promocyjnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ] lub telefonicznie: [+48 61 8466240].
Zachęcamy do wspólnego odkrywania historii Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu!
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Jubileuszowej z okazji 100-lecia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz LII Zjazdu Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce, która odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2025 roku.
Uprzejmie prosimy o poinformowanie o konferencji swoich współpracowników oraz wszystkich zainteresowanych.
W Ogrodzie Dendrologicznym po raz kolejny zagościły instalacje świetlne. W tym roku tematem parku iluminacji jest Alicja w Ogrodzie Czarów. Tegoroczna trasa to około 1,5 km oświetlonych ścieżek z niezliczona ilością atrakcji, jak zawsze o charakterze edukacyjnym. Serdecznie zapraszamy. https://www.facebook.com/luminaparkpoznan/
Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu informacyjnego Puls Dnia WTK, w którym wystąpił nasz kolega dr inż. Marcin Włoch
https://www.facebook.com/luminaparkpoznan/
oraz Informacji TV Winogrady, w których wystąpili między innymi Dziekan WLiTD prof. dr hab. Piotr Mederski oraz Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego dr inż. Tomasz Maliński
https://tvkwinogrady.pl/nagrania/odtwarzaj/33804
Lumina Park powraca z nową tematyką! W największym parku iluminacji w Wielkopolsce odkryjecie 15 stref tematycznych, a w nich ponad 200 instalacji świetlnych.
Podczas 1,5 km spaceru spotkacie bajkową Alicję, która zmieniła Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w prawdziwy Ogród Czarów!
Wejdźcie do magicznego świata w otoczeniu rozświetlonych postaci z bajki, chichoczących kwiatów, śpiewających kotów i wyłaniającego się zza drzew Kota z Cheshire!
Starannie dobrane efekty dźwiękowe i wizualne, które pobudzą wyobraźnię, tworząc niezwykłe wspomnienia i pozwolą przenieść się do świata czarów.