Nasadzenia rekompensacyjne w naszym Ogrodzie

Firma Nickel Development buduje w Poznaniu Osiedle Botaniczna i zarazem przebudowuje fragment ul. św. Wawrzyńca. Dzięki temu Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w roku swego jubileuszu 90.lecia istnienia wzbogaci się o nowe  nasadzenia drzew i krzewów. I to, w pokaźnej liczbie.

Przy okazji tej inwestycji deweloper zmuszony był wyciąć blisko 170 drzew i 122 m2 krzewów. W zamian, wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu m. Poznania ustalono, że firma Nickel posadzi drzewa i krzewy m.in. na terenie Ogrodu Dendrologicznego. Posadzone zostaną 203 graby kolumnowe, o wysokości ponad 2,5m oraz  244 krzewy irg.
Nasadzenia mają się zakończyć do końca listopada br. Deweloper nie tylko bezpłatnie dostarczy rośliny, ale również zobowiązał się udzielić pomocy w formie użyczenia sprzętu i zakupu niezbędnej ziemi. Podobne nasadzenia, o charakterze rekompensacyjnym, były już wykonane w otoczeniu odrestaurowanego budynku Chemii Rolnej. Od ubiegłego roku rosną tu drzewka wiśni ozdobnej i klony polne.

Kamera

Nasza akcja