Komunikat Kapituły nagrody informujący o wynikach konkursu w 2024 roku

Kapituły Nagrody Po
lskiego Towarzystwa Fitopatologicznego
za dorobek publikacyjny polskiego naukowca – członka Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

w 2024 roku

Kapituła Nagrody, po konsultacjach w drodze komunikacji elektronicznej
w okresie od 11 maja do 25 czerwca 2024 r., rozpatrzyła cztery wnioski zgłoszone przez oddziały PTFit i postanowiła przyznać cztery Nagrody, które otrzymują:

dr Miłosz Tkaczyk, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie,

dr hab. Marlena Baranowska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydz. Leśny i Technologii Drewna,

dr hab. Andrzej Szczepkowski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wydz. Leśny

dr hab. Barbara Wiewióra, prof. IHAR-PIB, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - PIB w Radzikowie

Wyróżnionym Członkom naszego Towarzystwa serdecznie gratulujemy.

Wobec dużej, równej – w świetle kryteriów przyznawania nagrody – wartości dorobku dr. hab. A. Szczepkowskiego i dr hab. B. Wiewióry, prof. IHAR-PIB, Kapituła Nagrody uznała, że należy odstąpić od regulaminowego zapisu o przyznawaniu trzech nagród rocznie i wyjątkowo przyznać w 2024 roku cztery nagrody.

Prof. dr hab. Małgorzata Mańka, czł. rzecz. PAN

Przewodnicząca Zarządu Głównego