Prof. nadzw. dr hab. inż. Bogusław Kamiński, pracownik emerytowany

Funkcja:
Prof. nadzw.

Specjalista w zakresie inżynierii leśnej, budowy dróg leśnych, podstaw geotechniki, kształtowania środowiska leśnego.

Dziedzina: nauki leśne, dyscyplina: leśnictwo.

Kierunki działalności naukowej: inżynieria leśna, budowa dróg leśnych, geotechnika, kształtowania środowiska leśnego.

Stałe zatrudnienie: od 01.12.1967 r. w Katedrze Inżynierii Leśnej WSR, później AR i UP w Poznaniu. Od 2005 r. prowadził wykłady i ćwiczenia na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu (przedmiot: Inwentaryzacja i rewaloryzacja zabytkowych założeń parkowych i ogrodowych). Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej prowadził Rysunek odręczny, od 2006 r. do chwili obecnej prowadzi zajęcia z 6 przedmiotów na Wydziałach: Leśnym oraz Architekturze Krajobrazu w Wyższej Szkole Zarzadzania Środowiskiem w Tucholi.

Stopień doktora: 1976 r. Temat pracy doktorskiej: Badania przydatności popiołów lotnych z elektrowni Konin do stabilizacji gruntowych dróg leśnych

Stopień doktora habilitowanego: 2002 r. Tytuł rozprawy: Popioły i mieszanki popiołowo-żużlowe w aspekcie bezpiecznego utrwalania nawierzchni dróg leśnych na podłożach spoistych.

Tytuł profesora: od 2006 r.

Całkowita liczba publikacji: 143, w tym 91 prac publikowanych (61 prac oryginalnych - 4 pozycje książkowe), 52 prace dla gospodarki narodowej (projekty: dróg, placów manewrowych, składnic drewna oraz parków miejskich), ekspertyzy geotechniczne, ewidencje i rewaloryzacje zabytkowych parków oraz zadrzewień ulicznych. Uprawnienia zawodowe: w zakresie ochrony wody, gleby i powietrza w dziedzinie parkoznawstwa (1980), w zakresie inżynierii leśnej (1982). Kierownik 3 tematów zleconych przez DGLP oraz 3 tematów uczelnianych.

Liczba wypromowanych doktorów: 1. Promotor 92 prac magisterskich i 123 prac inżynierskich.

Najważniejsze funkcje: kierownik Katedry Inżynierii Leśnej w latach 1986–2000, kierownik Studium Podyplomowego Technika i Inżynieria Leśna, redaktor tematyczny czasopisma Zarządzanie ochroną przyrody w lasach. Organizator 3 konferencji naukowych. Recenzent prac doktorskich, podręczników oraz publikowanych prac naukowych. Wykłady łącznie z 14 przedmiotów.

Przynależność do stowarzyszeń i organizacji: członek PTG, PTL, PTPN oraz SITLiD.

Hobby: wędkarstwo, łowiectwo, malarstwo, sport.

Telefon:
Adres e-mail: