Ogólnopolska Konferencja Naukowa - GISPRO 2020

W dniu 20 lutego 2020 roku na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Wielkopowierzchniowa inwentaryzacja obszarów leśnych z zastosowaniem technologii multisensorycznej platformy lotniczej" organizowana przez Katedrę Inżynierii Leśnej WL UPP.
Celem konferencji była realizacja działań informacyjno - promocyjnych prezentujących rezultaty projektu pt: „Prace badawczo-rozwojowe nad prototypową technologią multisensorycznej lotniczej stacji diagnostycznej, umożliwiającą wielkopowierzchniową inwentaryzację oraz parametryzację roślinności” (nr projektu: POIR.01.01.01-00-1071/17).
Część referatowa została otwarta przez prof. dr hab. Andrzeja Czerniaka Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego. Przybyłych Gości powitali prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwerstytetu Przyrodnicego oraz prof. UPP dr. hab. Krzysztof Adamowicz Prodziekana ds. Finansów Wydziału Leśnego.
W pierwszej sesji referatowej Radomir Bałazy przedstawił wizję leśnictwa przyszłości w świetle najnowszych osiągnięć z zakresu teledetekcji lotniczej i satelitarnej, następnie Michał Wyczałek-Jagiełło zaprezentował założenia projektu a na koniec Kornel Polański zaprezentował budowę prototypu multisensorycznej lotniczej stacji diagnostycznej. Po przerwie kawowej dr. inż. Paweł Strzeliński zaprezentował wyniki w postaci analiz wskaźników NDVI, NDRE, LAI i ażurowości a po nim Kamil Kondracki wyniki analiz chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego.
Po owocnym panelu dyskusyjnym uczestnicy konferencji udali się do sali SIP i fotogrametrii, gdzie Kamil Kondracki i Rafał Borkowski poprowadzili warsztaty z analizy danych z naziemnego i lotniczego skanowania laserowego oraz analizy LAI, ażurowości i wskaźników NDRE wraz z NDVI. Warsztaty prowadzone były na oprogramowaniu Open Source, dzięki czemu każdy z uczestników po zakończeniu warsztatów będzie mógł przyswoić zdobytą wiedzę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom oraz gościom za tak liczne przybycie.
Komitet Organizacyjny.

Zdjecia: