Dr inż. Anna Krysztofiak-Kaniewska

Funkcja:
Adiunkt

Specjalista w zakresie inżynierii i ochrony środowiska, hydrologii i kształtowania środowiska.

Dziedzina: nauki leśne, dyscyplina: leśnictwo

Kierunki działalności naukowej: hydrologia, ochrona środowiska, inżynieria ekologiczna, kształtowanie środowiska.

Stałe zatrudnienie: adiunkt w Katedrze Inżynierii Leśnej, UPP.

Dyplom magistra inżyniera leśnictwa: 2002 r., AR Poznań, kierunek: Ochrona środowiska, specjalizacja: Ochrona wód.

Stopień doktora: 2008 r., UPP. Tytuł rozprawy: „Stosunki wodne na obszarach mokradłowych w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym Siemianice”.

Studia dodatkowe: Studium Pedagogiczne Politechniki Poznańskiej (2008 r.); Studium Podyplomowe „Świadectwa i audyty energetyczne” (2011 r.)

Całkowita liczba publikacji: monografie lub rozdziały w monografii: 4, oryginalne prace twórcze: około 30, popularno-naukowe: 4, inne: 3.

Projekty badawcze: główny wykonawca w temacie zleconym przez DGLP w Warszawie: „Opracowanie strategii ochrony obszarów mokradłowych na terenie Leśnych Kompleksów Promocyjnych na przykładzie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Rychtalskie”(2004-2007); współwykonawca zadania „Procesy hydrologiczne” w ramach tematu koordynowanego przez prof. dr. hab. J. Olejnika „Oszacowanie strumieni netto dwutlenku węgla wymienianymi pomiędzy ekosystemem leśnym na gruntach porolnych a atmosferą z wykorzystaniem spektroskopowych i numerycznych metod pomiarowych” (2011-2017); współwykonawca projektu „Wykorzystanie modelowania numerycznego do oceny oddziaływania urządzeń małej retencji w obszarach leśnych” kierowanego przez mgr. inż. M. Wróbla (2016-2019).

Przynależność do stowarzyszeń i organizacji naukowych: członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia – Polskie Towarzystwo Energetyczne (2011-), Sekretarz Studiów Podyplomowych Technika, inżynieria i ochrona przeciwpożarowa w leśnictwie (2014-), członek kierunkowego zespołu ds. jakości kształcenia na kierunku Ochrona Przyrody (2016-), a także Członek Wydziału VI Nauk Rolniczych i Leśnych, Komisji Nauk Leśnych, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Członek Polskiego Towarzystwa Energetycznego.

Hobby: taniec - instruktor rekreacji ruchowej, specjalność: taniec (dyplom CKKS Wrocław), instruktor i choreograf  „Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Mała Wielkopolska”.

Telefon:
61 846 6112