XVII Walne Zgromadzenie Delegatów PTFit i konferencja: Młode spojrzenie na fitopatologię Zielona Góra 6-10 września 2021 r.

Szanowni Państwo!

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią (komunikat 3) mamy przyjemność ponownie zaprosić do wzięcia udziału w konferencji „Młode spojrzenie na fitopatologię” oraz
w XVII Walnym Zgromadzeniu Delegatów Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, które odbędą się w Zielonej Górze i Gronowie w dniach 6-10 września 2021 r. Główna część konferencji odbędzie się w Gronowie koło Świebodzina w hotelu „Bukowy Dworek”, natomiast w środę 8 września gościmy w Zielonej Górze na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Organizatorem tych wydarzeń jest Poznański Oddział PTFit oraz Uniwersytet Zielonogórski, przy współudziale Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Instytutu Genetyki Roślin PAN oraz Instytutu Ochrony Roślin ‒ PIB. Patronat nad Konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul.

Poniżej podajemy zarys programu, natomiast szczegółowe dane organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie

Program ramowy

Poniedziałek   6 września 2021 r. (Gronów)

17:00-19:00                     Zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

20:00                                 Kolacja przy ognisku

Wtorek   7 Września 2021 r. (Gronów)

07:45-08:30                    Śniadanie

08:30-11:00                     XVII Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

11:00-12:00                     Lunch

12:00-16:00                     Konferencja „Młode spojrzenie na fitopatologię” – sesja plenarna

17:00-22:00                     Uroczysta kolacja w zamku Joannitów w Łagowie

(ze zwiedzaniem zamku i rejsem po Jeziorze Trześniowskim, Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy)

Środa   8 września 2021 r. (Gronów/Zielona Góra)

07:45-08:30                    Śniadanie

08:45-09:45                     Przejazd autokarami z Gronowa na Uniwersytet Zielonogórski

10:00-12:00                     Sesja posterowa na Uniwersytecie Zielonogórskim

12:00-14:00                     Konferencja „Młode spojrzenie na fitopatologię” – sesja plenarna

14:00-15:00                     Obiad

15:00-16:30                     Konferencja „Młode spojrzenie na fitopatologię” – sesja plenarna

16:30-17:00                     Demontaż posterów

17:00-20:00                     Czas wolny w Zielonej Górze (możliwość uczestnictwa w „Dniach Zielonej Góry – Winobraniu” – największym święcie wina w Polsce)

21:00-22:00                     Powrót autokarem do Gronowa

Czwartek   9 września 2021 r.

Sesja terenowa – 3 warianty do wyboru:

1. Winnica „Łukasz” (choroby winorośli) – zakończenie sesji o godz. 14:00 na dworcu kolejowym w Świebodzinie lub powrót do Gronowa
  2. Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa / Bad Muskau (choroby roślin poplonowych oraz starych drzewostanów parkowych) – wyjazd całodniowy, zakończenie sesji wieczorem w Gronowie
  3. Trasa leśna: Nadleśnictwo Lubsko nad Odrą (program ochrony lasów w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Bory Lubuskie”) – wyjazd całodniowy, zakończenie sesji wieczorem w Gronowie

Piątek   10 września 2021 r.

9:00-11:00 Zebrania Sekcji PTFit

12:00            Wyjazd z Gronowa

Bezpłatny transport do/z Gronowa dla osób przyjeżdżających pociągiem lub autobusem do Świebodzina zapewniają organizatorzy, po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjazdu i wyjazdu uczestnika!

Dane organizacyjne

Wpisowe standardowe: 680 zł

Wpisowe obniżone: 630 zł (dla członków Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego niezalegających z opłatami składek członkowskich)

Wpisowe dla doktorantów: 500 zł

Wpisowe obejmuje: uczestnictwo w konferencji wraz z sesją internetową, materiały, przerwy kawowe, posiłki wraz z uroczystą kolacją, wybraną sesję terenową, przejazdy autokarem w ramach programu Konferencji, bezpłatny transport do/z Gronowa dla osób przyjeżdżających pociągiem lub autobusem do Świebodzina i pozostałe koszty organizacyjne.

Wpisowe standardowe należy wpłacać najpóźniej do 30 kwietnia 2021 roku.

Od 1 maja 2021 r. wpisowe późne wynosi 750 zł dla wszystkich pracowników naukowych (także członków PTFit) i 600 zł dla doktorantów.

Uwaga: Wpisowe nie obejmuje kosztów noclegów. Organizatorzy wynegocjowali z hotelem „Bukowy Dworek” zniżkę na noclegi. Noclegi poza Gronowem proszę załatwiać indywidualnie.

Dane do przelewu:

Beneficjent:       Polskie Towarzystwo Fitopatologiczne
                              ul. Wojska Polskiego 71c

Nr rachunku: 67 1140 2004 0000 3102 7821 0434 (mBank)

Tytuł przelewu: PTFit 2020 + nazwiska osób uczestniczących

O ostatecznej formie prezentacji (referat/poster) decyduje Komitet Organizacyjny.

Termin powiadomienia uczestników o formie prezentacji: 20 maja 2021 r.

Ogłoszenie szczegółowego programu konferencji: 10 czerwca 2021 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ptfit.zielonagora2021@up.poznan.pl

Przewodnicząca                                                                              Przewodniczący
                  Zarządu Głównego PTFit                                                        Komitetu Naukowo-Organizacyjnego

Prof.  dr hab. Małgorzata Mańka, czł. koresp. PAN                           Prof. UPP dr hab. Zbigniew Karolewski