Wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk dla poznańskich fitopatologów

Pragniemy poinformować, że zespół fitopatologów pod kierunkiem pani prof. dr hab. Małgorzaty Jędryczko w składzie:

Prof. dr hab. Małgorzata Jędryczka
Dr Joanna Kaczmarek
Dr hab. Idalia Kasprzyk
Dr hab. Agnieszka Grinn – Gofroń
Dr Magdalena Sadyś
Mgr. Andrzej Brachaczek

Otrzymał wyróżnienie Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych Polskiej Akademii Nauk, za cykl publikacji związany z szeroko pojętymi badaniami nad zdrowotnością roślin.

Uroczystość nadania nagród i wyróżnień naukowych Polskiej Akademii Nauk była bardzo podniosła. Odbywała sie w Warszawie w siedzibie PAN, ktora miesci sie w Palacu Staszica. Nagrody i wyroznienia wręczano wedlug kolejnosci Wydzialow PAN. Nasza nagrode przyznal Wydzial II Nauk Biologicznych i Rolniczych; w ramach tego Wydzialu wreczono 2 nagrody oraz 4 wyroznienia. W zalaczeniu skan dyplomu oraz zdjecie okolicznościowe (od lewej): mgr Andrzej Brachaczek – DuPont (obecnie Innvigo), dr hab. Idalia Kasprzyk, prof. UR – Uniwersytet Rzeszowski, prof. dr hab. Malgorzata Jedryczka – Instytut Genetyki Roslin PAN, Prof. dr hab. Jerzy Duszynski - Prezes PAN, dr Joanna Kaczmarek – Instytut Genetyki Roslin PAN.

Po uroczystości wręczenia nagrod wystapil zespol „The Warsaw Dixiland”, srednia wieku muzyków przekraczała 70 lat, ale wystep byl bardzo ognisty. Potem byl szampan, poczestunek na cieplo i salatki, dania garmażeryjne, ciasta, kawa i bardzo mila, rodzinna atmosfera spotkania. Szczegoly dotyczące nagrod oraz zdjęcia wszystkich nagrodzonych znajduja się w serwisie:

PDF icon 1_zespół IGR.pdf192.88 KB