Prof. dr hab. Piotr Sobiczewski odznaczony Medalem im. Michała Oczapowskiego

Pan prof. dr. hab. Piotr Sobiczewski, członek honorowy naszego Towarzystwa, został odznaczony Medalem im. Michała Oczapowskiego.

Jest to od roku 2011 jest najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Wydział Nauk Biologicznych i Rolniczych Polskiej Akademii Nauk za wybitny wkład w rozwój nauk rolniczych i stosowanych nauk biologicznych osobie lub instytucji. Do 2010 roku był wyróżnieniem przyznawanym przez Wydział Nauk Rolniczych, Leśnych
i Weterynaryjnych PAN osobom i instytucjom, które w sposób wybitny przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych w Polsce.

Serdecznie gratulujemy!

Prof. dr hab. Andrzej Grzywacz, czł. rzecz. PAN, Przewodniczący kapituły Medalu, ogłasza listę tegorocznych laureatów. Przy stole prezydialnym od lewej: prof. dr hab. Leszek Kaczmarek, czł. rzecz PAN, prof. dr hab. Romuald Zabielski, czł. koresp. PAN (wiceprezes PAN), prof. dr hab. Jerzy Duszyński, czł. rzecz. PAN (Prezes PAN), prof. dr hab. Krzysztof Nowak, czł. koresp. PAN i prof. dr hab. Katarzyna Turnau, czł. rzecz. PAN (dziekan Wydz. II)

Uroczystość wręczenie medali i odznaczeń Wydziału II PAN – od lewej: prof. dr hab. Romuald Zabielski, czł. koresp. PAN (wiceprezes PAN), prof. dr hab. Piotr Sobiczewski odznaczony Medalem im. Michała Oczapowskiego, Prof. dr hab. Andrzej Grzywacz, czł. rzecz. PAN (Przewodniczący kapituły Medalu), prof. dr hab. Katarzyna Turnau, czł. rzecz. PAN (dziekan Wydz. II) i prof. dr hab. Jerzy Duszyński, czł. rzecz. PAN (Prezes PAN)