Odeszła pani Marianna Walewska, długoletni współpracownik PTFit

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. zmarła w wieku 84 lat Pani Marianna Walewska z d. Koza, wieloletnia główna księgowa Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego.

Pani Marianna od końca lat 50. ubiegłego wieku aż do przejścia na emeryturę pracowała w Wyższej Szkole Rolniczej, później Akademii Rolniczej (dzisiaj:  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

Od niemal 30 lat pełniła z wielkim oddaniem obowiązki głównej księgowej naszego Towarzystwa, wykazując się nadzwyczajną sumiennością i staraniem o sprawy PTFit.

W 2017 roku Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego jednomyślnie przyznał Jej Odznakę Honorową Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego.

Pani Marianna Walewska została pochowana 2 stycznia 2019 roku na cmentarzu parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu, przy ul. Nowina.

Zachowany Ją we wdzięcznej pamięci!

Zarząd Główny

Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego