Nagroda dla dr Nadii Stolyarchuk

Z przyjemnością informujemy, że dr Nadia Stoliarchuk, która odbywała staż w Instytucie Genetyki Roślin PAN w Poznaniu w ramach ISPP Resilience Bursary, otrzymała nagrodę im. Iwana Wyhowskiego, przyznawaną pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dr Nadia Stolyarchuk z dyrektorem Janem Malickim, Sekretarzem Kapituły

Nagroda imienia Iwana Wyhowskiego ma na celu honorowanie zasług obywateli Ukrainy w rozwoju nauki, kultury i życia publicznego, w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie oraz budowaniu demokratycznej Ukrainy – skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje dawnej Rzeczypospolitej oraz historyczne, współczesne i przyszłe związki Ukrainy z Polską i Europą. Laureat Nagrody, kandydat z zakresu szeroko rozumianych nauk humanistycznych otrzymuje możliwość 12-miesięcznego pobytu naukowego na kolejno odwiedzanych 6 polskich uniwersytetach, gdzie może prowadzić wykłady na tematy związane z historią lub współczesnością Ukrainy i regionu, stosunków polsko-ukraińskich oraz podejmować własne prace archiwalne i badawcze. Staż przy Nagrodzie umożliwi ukraińskim badaczom 4-miesięczny pobyt badawczy na 2 polskich uniwersytetach.