Konferencja PTFit w Olsztynie - już za nami

W dniach 13-15 września 2017 r. odbyła się w Olsztynie konferencja naukowa Dziś i jutro fitopatologii organizowana przez Polskie Towarzystwo Fitopatologiczne i Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konferencja towarzyszyła  XVI Walnemu Zgromadzeniu Delegatów Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego. Uczestnicy koferencji wygłosili 30 referatów obradując w czterach sekcjach tematycznych. Wyniki badań prezentowano także w postaci 60 posterów, pięć z nich zostało nagrodzonych. Ogółem w konferecji wzięło odział 99 uczestników. Konferencji towarzyszyły trzy sesje terenowe. Celem konferencji była refleksja i dyskusja nad historią fitopatologii w Polsce oraz możliwością rozwoju nowych metod i kierunków badawczych.

Komunikat: osoby zainteresowane otrzymaniem certyfikatu uczestnictwa w konferencji proszę o kontakt z mgr inż. Karolem Kotlarzem (karol.kotlarz@uwm.edu.pl)