Komunikat
Kapituły Nagrody Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego
przyznanej w 2026 roku
za dorobek publikacyjny polskiego naukowca
– członka Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego
Kapituła Nagrody, po konsultacjach w drodze komunikacji elektronicznej
w okresie od 29 kwietnia do 14 maja 2026 r., rozpatrzyła sześć wniosków zgłoszonych przez oddziały PTFit i postanowiła przyznać trzy Nagrody, które otrzymują:
dr hab. Lidia Błaszczyk, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu
dr Weronika Babińska-Wensierska, MWB Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
dr Joanna Szumigaj-Tarnowska, Instytut Ogrodnictwa - PIB w Skierniewicach
Wyróżnionym Członkom naszego Towarzystwa serdecznie gratulujemy!
Prof. dr hab. Małgorzata Mańka, czł. rzecz. PAN
Przewodnicząca Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego
Prof. dr hab. Piotr Sobiczewski
Przewodniczący Kapituły Nagrody
Poznań, 15. 06. 2026 r.



