Komunikat Kapituły nagrody informujący o wynikach konkursu w 2026 roku

Komunikat
Kapituły Nagrody Po
lskiego Towarzystwa Fitopatologicznego
przyznanej w 2026 roku
za dorobek publikacyjny polskiego naukowca
– członka Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

 

Kapituła Nagrody, po konsultacjach w drodze komunikacji elektronicznej
w okresie od 29 kwietnia do 14 maja 2026 r., rozpatrzyła sześć wniosków zgłoszonych przez oddziały PTFit i postanowiła przyznać trzy Nagrody, które otrzymują:

 

dr hab. Lidia Błaszczyk, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu

dr Weronika Babińska-Wensierska, MWB Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,

dr Joanna Szumigaj-Tarnowska, Instytut Ogrodnictwa - PIB w Skierniewicach

 

Wyróżnionym Członkom naszego Towarzystwa serdecznie gratulujemy!

 

Prof. dr hab. Małgorzata Mańka, czł. rzecz. PAN

Przewodnicząca Zarządu Głównego

Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

 

Prof. dr hab. Piotr Sobiczewski

Przewodniczący Kapituły Nagrody

 

Poznań, 15. 06. 2026 r.

Tags: