Zmarła prof. dr hab. Natasza Borodynko-Filas

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 grudnia 2023 r. zmarła
prof. dr hab. Natasza Borodynko-Filas

fitopatolog, pracownik Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu, profesor nauk rolniczych.
Od początku swojej pracy w Instytucie Ochrony Roślin związana była z Zakładem Wirusologii i Bakteriologii.
Od 2011 roku kierowała tym Zakładem. Była także Kierownikiem Kliniki Chorób Roślin – laboratorium akredytowanego przez PCA.
W latach 2015-2019 pełniła funkcję Dyrektora ds. organizacyjnych IOR-PIB.
Pani Profesor była członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego i członkiem Zarządu Poznańskiego Oddziału PTFit w obecnej kadencji (2021-2023) a także w poprzednich kadencjach (2018-2020 i 2015-2017), a ponadto członkiem Sądu Koleżeńskiego PTFit w latach 2014-2017 i 2017-2020.

Straciliśmy wybitną specjalistkę w dziedzinie fitopatologii, organizatorkę wielu konferencji, szkoleń i spotkań naukowych, a także wspaniałą i pogodną osobę, życzliwą i miłą koleżankę, której uśmiech na zawsze zostanie
w naszej pamięci.

Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają
Zarząd Główny i Członkowie
Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

Msza św. odbędzie się 16 grudnia br. o godz. 9:30 w kościele pw. św. Michała Archanioła
(ul. Gnieźnieńska 2 w Pobiedziskach), przed nią o godz. 9:00 modlitwa różańcowa w intencji zmarłej.
Po mszy św. uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym przy ul. Kiszkowskiej.