Zmarł dr hab. inż. Leszek Lenc, prof. PBŚ

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 6 czerwca 2023 roku zmarł
dr hab. inż. Leszek Lenc, prof. PBŚ
fitopatolog i mykolog, specjalista z zakresu chorób roślin rolniczych, pedagog, promotor i nauczyciel akademicki, wieloletni pracownik Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej.

Profesor Leszek Lenc przez lata pracy na uczelni współpracował z wieloma jednostkami naukowymi, m.in. IGR PAN i IOR-PIB w Poznaniu oraz IUNG-PIB w Puławach. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielił się współpracując z licznymi firmami z szeroko pojętej branży rolniczej.
Był także członkiem Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego pełniąc przez wiele lat funkcję sekretarza Oddziału Bydgoskiego PTFit.
Żegnamy człowieka nauki, życzliwego wykładowcę, a przede wszystkim serdecznego kolegę.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 14 czerwca 2023 r. o godz. 11.30 na cmentarzu Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszcz przy ul. Rynkowskiej

Rodzinie i najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają
Zarząd Główny oraz Członkowie Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego