I. DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Projekty badawcze:

1. Projekt "Biologia korzeni jako czynnik kształtujący podatność dębów na okresowe zamieranie" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki (sygnatura: 2011/01/D/NZ9/02871), realizowany przez Pracownię Ekologii Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku pod kierunkiem dra Marcina Zadwornego; funkcja: pracownik techniczny (od września 2013r. do chwili obecnej). Realizacja w ramach wyżej wymienionego problemu badawczego pracy inżynierskiej nt. "Wpływ stresu suszy na architekturę systemu korzeniowego Quercus robur (L.) o różnym sposobie zagospodarowania materiału sadzeniowego".
  2. Projekt: Geograficzne trendy zmienności cech funkcjonalnych sosny zwyczajnej w Europie w kontekście zmian klimatycznych i procesów ekologicznych" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki (sygnatura: 2011/02/A/NZ9/00108), realizowany w Instytucie Dendrologii PAN w Kórniku pod kierunkiem prof. dr hab. Jacka Oleksyna; funkcja: pracownik techniczny (wrzesień 2013).

Konferencje, seminaria, obozy naukowe:

1. VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa, CEPL Rogów, Wydział Leśny SGGW ,       23-26.04.2015r., referat pt.: "Państwowe szkoły dla leśniczych w okresie II Rzeczpospolitej".
  2. "Lasy, leśnictwo a gospodarka łowiecka", Poznań, 22.11.2012r., PTL Oddział Wielkopolski, uczestnik.
  3. II Konferencja Naukowa "Las i historia", OKL w Gołuchowie, 9-10.10.2013r.,uczestnik.
  4. III Konferencja Naukowa "Las i historia", OKL w Gołuchowie, 8-9.10.2015r., uczestnik.
  5. Panel Ekspertów DZIEDZICTWO nt.: "Lasy i gospodarka leśna w kulturze i dziedzictwie narodowym", realizowany w ramach Narodowego Programu Leśnego, OKL w Gołuchowie, 10-11.04.2014r., uczestnik.
  6. Seminarium :Prof. Florian Budniak (1910-1993)- leśnik, ,żołnierz, patriota...", OEPL w Czeszewie Nadleśnictwa Jarocin, PTL Oddział Wielkopolski, 12.06.2015r., uczestnik.
  7. Seminarium naukowe "Lasy. Od pokoleń dla pokoleń" z okazji 95-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Poznań, 30.01.2015r,. uczestnik.
  8. Udział w inwentaryzacji zwierzyny na terenie Obwodu Ochronnego "Hwoźna" Białowieskiego Parku Narodowego, w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Sekcją Łowiecką Koła Leśników a Białowieskim Parkiem Narodowym; Białowieża, 25.02.2015r.

II. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACYJNA

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

1. Współzałożyciel i pierwszy prezes Sekcji Historii Leśnictwa Koła Leśników UP w Poznaniu (rok akademicki 2013/14).
  2. Zastępca Prezesa Koła Leśników UP w Poznaniu (V 2014-V 2015).
  3. Prezes Koła Leśników UP w Poznaniu (od maja 2015 roku do chwili obecnej).
  4. Główny organizator Wyjazdów Seminaryjnych  Koła Leśników w roku 2014 i 2015.
  5. Współorganizator Zawodów Młodych Leśników dla uczniów techników leśnych w roku 2014 i 2015.
  6. Współorganizator różnego rodzaju uroczystości, spotkań, seminariów, prelekcji  i imprez organizowanych z ramienia Koła Leśników, np. Wigilii Koła Leśników, Balu Leśnika, Choinki Rektorskiej, Mszy Hubertowskiej, spotkanie z pułkownikiem Janem Podhorskim, podróżnikiem Tomaszem Skrzydłowskim, fotografem Grzegorzem Wróblewskim, dr inż. Maciejem Borczyńskim, Akcja Znicz (dla zachowania pamięci o zmarłych pracownikach Wydziału Leśnego i osób związanych z Kołem Leśników) i innych.
  7. Koordynacja uczestnictwa członków Koła Leśników w różnego rodzaju eventach, happeningach i targach organizowanych przez różne podmioty, np. RDLP w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Pomorskiego, Wielkopolski Park Narodowy, Polskie Towarzystwo Leśne Oddział Wielkopolski, Głos Wielkopolski.
  8. Opieka nad Archiwum Koła Leśników.
  9. Opieka nad gablotami wystawowymi Koła Leśników, znajdującymi się w Collegium Cieszkowskich. Organizacja wystaw czasowych z Archiwum Koła Leśników i zbiorów prywatnych.
  10. Udział w ekspedycji poszukiwawczej grobu Ryszarda Biehlera, profesora Uniwersytetu Poznańskiego, kierownika Katedry Hodowli Lasu w latach 1926-1939, przedwojennego Kuratora Koła Leśników. Akcja zakończona powodzeniem w miejscowości Balingradas na terenie Litwy (ok. 40 km na północny wschód od Litwy. Ekspedycja kierowana przez dr hab. Jarosława Szabana.

Współpraca z innymi organizacjami, wolontariaty:

1. Współorganizator wystawy poświęconej historii polskiego leśnictwa, zorganizowanej przy okazji centralnych obchodów 95-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu- ekspozycja ze zbiorów prywatnych; Pałac Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu, 30.01.2015r.
  2. Miesięczny wolontariat na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego (sierpień 2014 roku.).
  3. Wolontariusz podczas "Festynu Lasom Przyjaznego", zorganizowanego przez RDLP w Poznaniu i PTL Oddział Wielkopolski; 31.05.2014r.
  4. Współorganizator stoiska akademickich kół naukowych (uczelni poznańskich) podczas Targów Edukacyjnych na MTP,  w ramach tzw. "EkoForum" zrzeszającego instytucje związane z ochroną przyrody, leśnictwem i gospodarką wodną; Poznań, 20-22.03.2015r.
  5. Pomoc w organizacji stoiska Polskich Parków Narodowych podczas Międzynarodowych Targów Pol- Eco- System (wolontariusz Tatrzańskiego Parku Narodowego); MTP Poznań, 27-30.10.2015r.

III. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE, ARTYSTYCZNE I INNE

1. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie, organizowanym przez Nadleśnictwo Bogdaniec pt.:  "90 lat Lasów Państwowych- postacie wybitnych leśników- Józef Rivoli", marzec 2014 roku.
  2. List Gratulacyjny JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za działalność na rzecz Uczelni, Wydziału Leśnego i Koła Leśników UP.

Nominacja w br. do Nagrody im. prof. Józefa Rivolego, przyznawanej przez PTL Oddział Wielkopolski