wietnam2.jpgTermin: 8.02.2019-1.03.2019

Miejsce: Wietnam (Azja)

Uczestnicy: studenci (laureaci programu stypendialnego „Lasy Świata”) oraz pracownicy Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

Koszt: 5.500 zł

Organizator: Wydział Leśny UP w Poznaniu

Cel wyprawy: poznanie formacji leśnych Wietnamu - specyficznej fauny i flory oraz różnych aspektów prowadzonej tam ochrony i eksploatacji ekosystemów leśnych.

Fundatorzy stypendiów: Dziekan Wydziału Leśnego UPP, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Regionalna Dyrekcja Lasów w Poznaniu.

Patroni medialni: drewno.pl, Dziennik Leśny,  Głos Lasu, Przegląd Leśniczy, studia.net, Wieści Akademickie

RAMOWY PLAN WYPRAWY:

• Pobyt na Wyspie Cat Ba, trekking po parku narodowym (lasy deszczowe, bagna, namorzyny).
  • Rejs statkiem po słynnej zatoce Ha Long wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pływanie kajakami po morzu.
  • Pobyt w Parku Narodowym Cuc Phuong oraz rezerwacie Van Long.
  • Zwiedzanie górzystego Parku Narodowego Bach Ma.
  • Wizyta na plantacji szybkorosnących drzew (akacji) w rejonie Hue.
  • Pobyt w Parku Narodowym Cat Tien (Rezerwat Biosfery UNESCO).
  • Wizyta w ośrodku rehabilitacji niedźwiedzi (Bear and Wildlife Rescue Center).
  • Zapoznanie się z działalnością centrum ratowania zagrożonych gatunków naczelnych (Dao Tien Endangered Primate Species Centre).
  • Pobyt na wybrzeżu Morza Południowochińskiego - zwiedzanie wydm z kolorowym piaskiem.