Termin: 7.02.2018-21.02.2018

Miejsce: Kenia (Afryka)

Uczestnicy: studenci (laureaci programu stypendialnego „Lasy Świata”) oraz pracownicy Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

Koszt: 5.500 zł

Organizator: Wydział Leśny UP w Poznaniu

Cel wyprawy: poznanie pozostałości różnych formacji leśnych Kenii oraz obszarów sawannowych ze specyficzną fauną i florą oraz prowadzonej ochrony tych ekosystemów.

Patroni medialni: drewno.pl, Dziennik Leśny,  Głos Lasu, Przegląd Leśniczy, studia.net, Wieści Akademickie

RAMOWY PLAN WYPRAWY:

• Wędrówki poprzez „Arabuko Sokoke Forest” największy pozostały fragment lasu (420 km2) na wschodnim wybrzeżu Afryki - wpisany na listę UNESCO. Liczne gatunki ptaków i ssaków, w tym endemiczne (np. wikłacz Clarka). Zwiedzanie zarośniętego przez dżunglę miasta Gedi.
  • Poznanie lasów mangrowych w Mida Creek - przejście po specjalnych drewnianych pomostach.
  • Obserwacja ekosystemu wodnego u wybrzeża Oceanu Indyjskiego w Morskim Parku Narodowym Watami.
  • 3-dniowe safari w parku narodowym Masaj-Mara, który jest kenijską częścią słynnego Serengeti. Możliwość zobaczenia charakterystycznych dla sawanny zwierząt takich jak słonie, bawoły, lwy, żyrafy, gnu, zebry, strusie i wiele innych. Nocleg w namiotach na terenie Parku.
  • Przejazd rowerami po parku narodowym Hells Gate, który swoją nazwę zawdzięcza wydobywającym się oparom siarki z wulkanicznych źródeł. Przejście przez wąwóz po wyschłym jeziorze.
  • Pływanie łódką po jeziorze Naivasha, gdzie można obserwować hipopotamy i liczne gatunki ptaków, w tym flamingi.
  • Wizyta w Arboretum w stolicy Kenii - Nairobi