W dniu 16 listopada 2015, w sali D.S. Przylesie odbył się  wybór laureatów stypendium wyjazdowego „Lasy Świata”.

Laureaci stypendium od lewej: Bartłomiej Sijka, Mateusz Modrzejewski, Adam Milczarek (fot. Patrycja Rudnik)

16 października 2015 r dwunastu kandydatów na laureatów stypendium  zaprezentowało swoją działalność przed powołaną Komisją Stypendialną oraz zgromadzonym audytorium. Studenci walczyli o 3 stypendia, ufundowane przez: Dziekana Wydziału Leśnego UP w Poznaniu, firmę ATJ s.c. oraz Nadleśnictwo Świeradów.

Najwyższą liczbę punktów uzyskali: Adam Milczarek, Mateusz Modrzejewski, Bartłomiej Sijka i to oni stali się laureatami III edycji stypendium wyjazdowego „Lasy Świata”.

Uzyskane stypendium pokryje koszty udziału laureatów w organizowanej przez Wydział Leśny UP w Poznaniu wyprawie naukowej nad Amazonkę, która odbędzie się w lutym 2016 r.

Skład komisji stypendialnej:

• Przewodniczący - Dziekan Wydziału Leśnego UP w Poznaniu: prof. dr hab.  Piotr Łakomy
  • Przedstawiciele studentów: Wojciech Czuper, Mateusz Staniewicz, Bartosz Gosztyła
  • Przedstawiciele pracowników: dr hab. Witold Grzywiński, dr hab. Jarosław Szaban, dr inż. Andrzej Węgiel.
  • Przedstawiciele fundatorów stypendium: mgr inż. Lubomir Leszczyński (Nadleśnictwo Świeradów)

Skład komisji skrutacyjnej:

• Anna Piotrowska
  • Małgorzata Hoppe
  • Maciej Wolniewicz

Patroni medialni wyprawy: Drewno.pl, Dziennik Leśny, Głos Lasu, Przegląd Leśniczy, Studia.net  i Wieści Akademickie.

Tradycyjnie  zorganizowania „wyborów laureatów Lasów Świata” podjęli się studenci z Samorządu Studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To dzięki ich zaangażowaniu, cała uroczystość przebiegła bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszystkim osobom biorącym udział w organizacji tego wydarzenia jeszcze raz serdecznie dziękuję.

SUPLEMENT

Już po wybraniu 3 stypendystów, pani Maria Duszeńko-Smeja i jej mąż Bogdan Smeja stali się mecenasami  fundującymi kolejne stypendium. Laureatką stypendium wyjazdowego została Natalia Czapiewska - studentka III roku leśnictwa, która w czasie wyborów była tuż za laureatami. Fundatorzy nazwali stypendium im. Leonarda Tadeusza Duszeńki , śp. ojca pani Marii, który był leśnikiem, myśliwym i działaczem niepodległościowym.

Jolanta Węgiel