Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1995

<< wróć do spisu

Oryginalne prace twórcze w recenzowanych wydawnictwach o zasięgu międzynarodowym
  1. Bykowski J., Szafrański Cz.: Stan urządzeń odwadniających i kierunki usprawnienia ich eksploatacji w województwie poznańskim. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 21-27.
  2. Bykowski J., Miler A., Żeligowski Z.: Funkcjonowanie obiektów drenarskich poddanych renowacji w Wielkopolsce. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 47-64.
  3. Gilewska M., Przybyła Cz., Stachowski P.: Wpływ rolniczej eksploatacji gruntów pogórniczych i ich zdolności retencyjnych na wielkość ewapotranspiracji rzeczywistej i plonowanie. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 343-351.
  4. Kosturkiewicz A., Fiedler M.: Oczka wodne w eksploatacji systemów drenarskich na terenach bogato urzeźbionych. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu ,t.266,191-199.
  5. Miler A., Ciesielski R.: Estimation of the water storage conditions in small catchments in the Wielkopolska Region. Hydrological Processes in the Catchment. Cracov Univerity of Technology Press, 321-331.
  6. Murat-Błażejewska S.: Water quality and streamflows in small lowland rivers in the Wielkopolska region. Hydrological Processes in the Catchment. Cracov University of Technology Press, 437-444.
  7. Murat –Błażejewska S.: Eksploatacja stawów karpiowych a problem jakości wody w małych ciekach odbiorników wód poprodukcyjnych. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 163-172.
  8. Pacholak E., Przybyła Cz., Stachowski P.: Wpływ eksploatacji nawodnień deszczownianych podkoronowych i kropelkowych na efektywność produkcyjną sadów jabłoniowych. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 335-342.
  9. Przybyła Cz.: Characteristic of water retention ability In the soil and real evapotranspiration –the principal components of water balance in agricultural catchment area. Cracov University of Technology – Hydrological Processes in the Catchments, 373-380.
  10. Przybyła Cz.: Ewapotranspiracja potencjalna i rzeczywista okolic Poznania. Zesz. nauk. nt. Problemy wodne obszarów miejskich. UAM Poznań, 118-126.
  11. Przybyła Cz., Kozaczyk P.: Problemy eksploatacji deszczowni w warunkach gospodarki rynkowej. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 39-45.
  12. Szafrański Cz.: Agromelioracje w eksploatacji systemów drenarskich. Zesz. nauk. AR we Wrocławiu, t.266, 221-228.
Prace konferencyjne
  • w materiałach konferencji o zasięgu międzynarodowym
    1. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz., Fiedler M.: Interaction of drainage and soil treatments on areas with rich relief. 46-th International Executive Council, Special Technical Session, ICID /FAO Rome (Italy), 113-121.
    2. Pacholak E., Przybyła Cz.: Yielding, water comsumption and productive efficiency of micro-irrigations. 46-th International Executive Council, Special Technical Session, ICID/FAO, Rome (Italy), 122-133.
    3. Przybyła Cz.: Scheduling the sprinkler irrigation system theory and practice in Wielkopolska region (Poland). 46-th International Executive Council, ICID/FAO WORKSHOP, Rome (Italy), 50-59.
  • w materiałach konferencji o zasięgu krajowym
    1. Błażejewski R., Murat-Błażejewska S.: Ocena wodoprzepuszczalności gruntu dla celów podziemnego rozsączania wstępnie oczyszczonych ścieków bytowo –gospodarczych. Mat. konf. nauk. "Modelowania przepływów i jakości wód" , Szczecin, 199-210.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,