Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1978

<< wróć do spisu

1. Gałęzewska H., Kapuściński J.: Próba określenia prawdopodobieństwa wystąpienia okresów posuchy i suszy w Wielkopolsce na przykładzie Poznania. Roczniki Akademii Rolniczej w Poznaniu CV 1978. Melioracje z. 3.
  2. Kędziora A., Kapuściński J.: Statystyczna interpretacja zależności niedosytu wilgotności od temperatury powietrza. Roczniki Akademii Rolniczej w Poznaniu-CV 1978.
  3. Kosturkiewicz A., Krawczyk Z.: Retencja użyteczna zdrenowanych gleb. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN , t. XLV ,1978. s. 169-179.
  4. Kosturkiewicz A., Czopor S.: Wpływ cieku podstawowego na wody gruntowe przyległych siedlisk leśnych. Materiały Konferencji Naukowej na XXV lecie IMUZ Warszawa – Falenty 1978. s. 104-111.
  5. Kosturkiewicz A., Przybyła Cz.: Retencja użyteczna czarnych ziem średzkich przy różnych poziomach nawożenia mineralnego. Materiały Konferencji Naukowej na XXV lecie IMUZ Warszawa-Falenty 1978. s. 112-119.
  6. Kosturkiewicz A., Biały W.: Przesiąki i podsiąki w bilansie wodnym gleb piaszczystych o różnej głębokości występowania wody gruntowej. Roczniki Akademii Rolniczej w Poznaniu 1978. z. 3.
  7. Kosturkiewicz A., Smusz J., Draber W.: Kierunki zmian w projektowaniu i wykonawstwie ubezpieczeń cieków melioracyjnych, uwzględniające modernizację prac konserwacyjnych. Materiały Konferencji Naukowo-Technicznej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Melioracji Wodnych NOT Toruń 1978.s. 78-97.
  8. Matusiewicz E., Madziar Z., Zbierska J.: Wpływ stałej i zmiennej wilgotności gleby na wzrost, zawartość olejku i plony mięty pieprzowej. PTPN, Wydział Nauk Rolniczych i Leśnych , Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych, t. XLV, 1978.
  9. Matusiewicz E., Kiełczewski B.: Niektóre problemy ochrony środowiska w makroregionie Wielkopolski . Sprawozdanie Wydziału Nauk Rolniczych i Leśnych PTPN nr 95, Poznań 1978.
  10. Miler Z., Chorąży A., Miler A.: Wpływ sposobu ostrzenia łańcucha tnącego na podstawie drgań i hałasu. PTPN, Wydział Nauk Rolniczych i Leśnych. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych ,t. XLVI , 1978.
  11. Przybyła Cz.: Problematyka badawcza Instytutu Melioracji Rolnych i Leśnych Akademii Rolniczej w Poznaniu. Materiały narady naukowo – technicznej Wielkopolskich Dni Techniki SITWM , NOT, Poznań, maj 1978.
  12. Rząsa S., Niedzielski A., Piechocki T.: Wpływ zagęszczenia i wilgotności na pęcznienie iłu plioceńskiego. Roczniki Akademii Rolniczej w Poznaniu , 1978.z.3.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,