Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1980

<< wróć do spisu

Prace opublikowane
  1. Cierniewski J.: Terminy wykonywania zdjęć lotniczych dla celów szczegółowej kartografii gleb organicznych nie będących w użytkowaniu rolniczym. Fotointerpretacja w geografii .t. XIV.
  2. Kędziora A., Karliński M., Kapuściński J., Moczko J.: Przebieg parowania potencjalnego w okresie wegetacyjnym w Turwi w latach 1969-1976. Polish Ecological Studies, t. VI, 1980.
  3. Kosturkiewicz A., Margowski J., Musiał W., Paszczak K.: Problemy renowacji urządzeń drenarskich na przykładzie obiektów Siedlisko i Mirosław. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN , XLIX – 1980.
  4. Matusiewicz E.: Azot w żywieniu tytoniu. Wiadomości Tytoniowe ,z. 4,1980, s. 10-11.
  5. Miler Z., Miler A.: Wytrzymałość na ściskanie drzew sosny zwyczajnej z różnych proweniencji. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN.
  6. Zbierska J.: Wpływ emisji zanieczyszczeń zakładów nawozów fosforowych na wzrost i rozwój oraz zawartość fluoru w mieczykach (Gladiolus L.) . Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN , t. XLIX, 1980.
Referaty
  1. Kosturkiewicz A., Musiał W.: Zdjęcia lotnicze jako czynnik usprawniający przygotowanie i wykonanie prac renowacyjnych systemów drenarskich.V Letnia Szkoła Budownictwa Rolniczego i Melioracji Wodnych w Barzkowicach k. Stargardu Szczecińskiego. 1980r.
  2. Kosturkiewicz A., Musiał W., Margowski J.: Problemy organizacji prac renowacyjnych systemów drenarskich. Seminarium Naukowo Techniczne ,, Rola i zadania nauki , organizacji i technologii robót wodno-melioracyjnych”. Wrocław , 1980.
  3. Kosturkiewicz A., Musiał W.: Wykorzystanie zdjęć lotniczych w renowacji i konserwacji urządzeń drenarskich. II Regionalna Konferencja ,, Interpretacja zdjęć lotniczych” , Poznań 1980.
  4. Kosturkiewicz A., Miler A., Piechocki T., Przybyła Cz.: Odpływy z małych zlewni o różnej lesistości. Konferencja Ogólnopolska ,, Gospodarka wodna w lasach Wielkopolski ‘’ , Poznań , 1980.
  5. Kosturkiewicz A., Przybyła Cz.: Zdolności retencyjne gleb leśnych. j. w.
  6. Madziar Z.: Efektywność nawożenia mineralnego wielokośnego użytku zielonego w zależności od deszczowania i poziomu nawożenia. Referat na IX Sympozjum Nawadniania Roślin zorganizowane przez AR we Wrocławiu w dniach 22-23 IX 1980r.
  7. Marcinek J.: Problemy melioracji gleb w różnych strefach klimatycznych. Referat wygłoszony na Inauguracji Roku Akademickiego 1980/81 na Wydziale Rolniczym.
  8. Marcinek J.: Problemy zasolenia i melioracji gleb Południowego Iraku. SITWM NOT w Poznaniu- 29 III 1980r.
  9. Marcinek J.: Warunki przyrodnicze i glebowe Iraku. PTG Oddz. Bydgoski – 16 IV 1980r.
  10. Schefke R.: Polowe cechowanie sondy neutronowej. IV polsko-czechosłowackie seminarium ,,Fizyka wody glebowej ‘’. Zakopane , 17-19 X 1980r.
  11. Schefke R., Kędziora A., Posłuszny J., Spychalski M.: Sterowanie nawodnieniami w oparciu o dane klimatyczne. j. w.
  12. Schefke R., Kędziora A., Posłuszny J., Spychalski M.: zastosowanie sondy neutronowej do określenia polowej pojemności wodnej i retencji użytecznej gleb. j. w.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,