Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1989

<< wróć do spisu

Prace opublikowane
  1. Bala W., Kosturkiewicz A., Marcilonek St.: Aktualny stan ,potrzeby i niezbędne działania w kierunku pełnego wykorzystania i prawidłowej eksploatacji urządzeń i systemów melioracyjnych. Zesz. Probl. Post. Nauk Roln.1989 z. 375
  2. Kosturkiewicz A.: Ochrona zasobów wodnych w krajobrazie rolniczym. Zesz. Probl. Post. Nauk Roln.1989 z. 375
  3. Kosturkiewicz A.: Wydział Melioracji Wodnych .70 lat Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych . AR Poznań 1989
  4. Kosturkiewicz A., Bykowski J.: Jakość drenowań bezrowkowych jako funkcja ukształtowania terenu. Materiały XII Szkoły Letniej AR Wrocław –Sobieszów 1989
  5. Kosturkiewicz A., Muratowa S., Miler A.: Water quality AT inlets and outlets of some fish ponds in the Wielkopolska Region. Symp. Biol. Hung. 38/1989/Akademia i Kiade, Budapest.
  6. Kosturkiewicz A., Muratowa S., Miler A.: Zmiana jakości wód zasilających i odpływających ze stawów przy różnych przepływach w ciekach zasilających. Materiały XII Szkoły Letniej "Melioracje i gospodarka wodna w zlewniach rolniczych w warunkach pogarszającego się stanu środowiska przyrodniczego" .AR Wrocław –Sobieszów 1989.
  7. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Projektowanie drenowań na terenach bogato rzeźbionych zgodnie z wymogami ochrony środowiska. Materiały XII Szkoły Letniej AR Wrocław –Sobieszów 1989.
  8. Miler A.: Wpływ retencji jeziornej na wyrównanie odpływu na przykładzie dwóch małych zlewni nizinnych. Materiały XII Szkoły Letniej. AR Wrocław –Sobieszów 1989.
  9. Muratowa S.: Straty na filtrację przez dno i groblę w bilansie wodnym stawów. Materiały XII Szkoły Letniej AR Wrocław-Sobieszów 1989.
Referaty wygłoszone na konferencjach
  1. Kosturkiewicz A.: Melioracje i eksploatacja urządzeń melioracyjnych. Konferencja "Zagospodarowanie Doliny Noteci". M. Ochr. Śr. i Z.N. ,AR Poznań, UW Piła ,22, 23.V.1989.
  2. Kosturkiewicz A., Bykowski J.: Jakość drenowań bezrowkowych jako funkcja ukształtowania terenu. XII Szkoła Letnia AR Wrocław –Sobieszów 1989.
  3. Kosturkiewicz A., Miler A., Muratowa S.: Zmiana jakości wód zasilających i odpływających ze stawów przy różnych przepływach w ciekach zasilających. XII Szkoła Letnia AR Wrocław – Sobieszów 1989
  4. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Projektowanie drenowań na terenach bogato rzeźbionych zgodnie z wymogami ochrony środowiska. XII Szkoła Letnia AR Wrocław – Sobieszów 1989.
  5. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Spływy powierzchniowe i podpowierzchniowe na terenach bogato rzeźbionych oraz możliwości ich ograniczenia poprzez agromelioracje. Ogólnopolskie Seminarium Komitetu Melioracji PAN i IMUZ w Bydgoszczy.
  6. Kosturkiewicz A., Bykowski J.: Konserwacja i sprawność działania urządzeń drenarskich. Sesja Naukowa Wydz. Mel. Wodnych AR w Poznaniu, VI 1989.
  7. Kosturkiewicz A., Miler A., Muratowa S.: Wskaźniki zanieczyszczeń małych cieków w krajobrazie rolniczym przy różnych strefach wody. Sesja Naukowa Wydz. Mel. Wodnych AR w Poznaniu VI.1989.
  8. Kosturkiewicz A., Przybyła Cz.: Analiza kryteriów lokalizacji inwestycji deszczownianych oraz przyjętych rozwiązań projektowych jako czynników warunkujących prawidłową eksploatację deszczowni. Sesja Naukowa WMW AR w Poznaniu , VI 1989.
  9. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Efektywność wykorzystania wody w nawodnieniach deszczownianych na tle spływów powierzchniowych i podpowierzchniowych bogato rzeźbionych terenów. Sesja Naukowa AR w Poznaniu , VI 1989
  10. Miler A.: Wpływ retencji jeziornej na wyrównanie odpływu na przykładzie dwóch małych zlewni nizinnych. XII Szkoła Letnia AR Wrocław –Sobieszów 1989.
  11. Muratowa S.: Straty na filtrację przez dno i groblę w bilansie wodnym stawu. XII Szkoła Letnia AR Wrocław – Sobieszów 1989.
Patenty
  1. Przyrząd do pomiaru wodoprzepuszczalności gruntów dna i skarp zbiorników wodnych .Prawo ochronne na wzór użytkowy nr W-81348. Kat. Mel. Roln. I Leśnych AR. Autorzy: Muratowa S., Błażejewski R.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,