Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1984

<< wróć do spisu

Rozprawy
  1. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: The role of surface and subsurface flow in the natural drainage of soil profile.Materiały XII Kongresu Nawodnień i Odwodnień ICID, Colorado State University Fort Collins, USA, 1984.
Artykuły naukowe
  1. Kosturkiewicz A.: Ochrona zasobów wodnych i melioracje rolne. Materiały Konferencji Naukowo – Technicznej "Melioracje wodne–projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja, a problemy gospodarki wodnej i ochrony środowiska" SITR Włocławek ,1984.
Wygłoszone referaty
  1. Kosturkiewicz A.: Problemy drenowania gruntów ornych. Sesja naukowa Zjazdu Absolwentów AR czerwiec 1984.
  2. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Drenowanie niesystematyczne w świetle aktualnych wytycznych-propozycje zmian i uzupełnień. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych –grudzień 1984.
  3. Kosturkiewicz A., Bykowski J., Miler A., Żeligowski Z.: Ocena sprawności działania i eksploatacji obiektów drenowania nowego oraz renowacji drenowania w regionie Wielkopolski jako podstawa oceny efektywności ekonomicznej inwestycji drenowania nowego i odbudowy drenowania. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych-grudzień 1984.
  4. Kosturkiewicz A.: Ochrona zasobów wodnych i melioracje rolne. Konferencja Naukowo-Techniczna "Melioracje wodne-projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja, a problemy gospodarki wodnej i ochrony środowiska". Włocławek, kwiecień 1984.
  5. Miler A.: Problem określania charakterystyk fizjograficznych zlewni jako podstawa oceny warunków retencyjnych. Ogólnopolskie Sympozjum naukowe: Problematyka meteorologiczna i hydrologiczna małych zlewni rzecznych. Wrocław wrzesień 1984r.
  6. Miler A.: Transformacja sygnału w postaci szeregu sygnałów prostokątnych przez kaskadę zbiorników liniowych. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR w Poznaniu –grudzień 1984r.
  7. Inglot T., Przybyła Cz.: Wykorzystanie deszczowni w województwie poznańskim w latach 1981-1984.Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań–grudzień 1984r.
  8. De Graaf M., Hellings A.J., Przybyła Cz., Van der Schaus D.A.: Gospodarka wodna buraków cukrowych w warunkach zróżnicowanego uwilgotnienia gleby. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań–grudzień 1984r.
  9. Posłuszny J.: Metodyka określania intercepcji traw. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań-grudzień 1984r.
  10. Schefke R., Posłuszny J.: Organizacja sterowania nawodnieniami w województwie. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań –grudzień 1984r.
  11. Schefke R., Posłuszny J.: Zastosowanie sondy neutronowej do badania zmian uwilgotnienia głębokich profili glebowych. Referat zgłoszony na Międzynarodową Konferencję Hydrologiczną Kraków –maj 1986r.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,