Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1983

<< wróć do spisu

Prace opublikowane
  1. Kosturkiewicz A., Szafrański Cz.: Spływy powierzchniowe i podpowierzchniowe w bilansie wodnym gleb. Pr. Kom. Nauk Rol. i Kom. Nauk Leś. PTPN ,T .LV. 1983.
  2. Miler Z., Miler A.: Wytrzymałość na ściskanie wzdłuż włókien jako podstawa oceny jakości drewna modrzewia różnych proweniencji. PTPN Wydział Nauk Rolniczych i Leśnych, Tom LVI, 1983.
  3. Muratowa S.: Obciążenia hydrodynamiczne ścian komory tłumiącej za zamknięciem stożkowym. Gosp. Wod. nr 6.
  4. Błażejewski R., Jakowlew G., Muratowa S.: Maximum depth of lokal scour downstream from a horisontal solid apron. Proccedings XX IAHR Congress, Moskwa, 1983.
Artykuły naukowe
  1. Inglot T., Przybyła Cz.: Stan i problemy eksploatacji urządzeń deszczownianych oraz niezbędne kierunki działania w celu podniesienia efektywności ich wykorzystania na przykładzie woj. poznańskiego. Materiały Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej "Usprawnienie eksploatacji urządzeń i systemów melioracyjnych", Komitet Melioracji Melioracji PAN, AR Wrocław, NOT SITWM Wrocław.
  2. Bykowski J., Kokowski J.: Możliwość wykorzystania środków powierzchniowo czynnych do ulepszenia gliniastego podłoża drogowego. Drogownictwo , nr 6.
  3. Kosturkiewicz A.: Renowacje systemów drenarskich-stan obecny oraz potrzeby i kierunki działania. Materiały Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej "Usprawnienie eksploatacji urządzeń i systemów melioracyjnych". Kom. Melior. PAN, AR Wrocław , NOT SITWM Wrocław.
  4. Kosturkiewicz A., Musiał W., Pięta S., Żeligowski Z.: Aktualny stan i kierunki usprawnienia organizacyjnego eksploatacji systemów melioracyjnych. Materiały Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej "Usprawnienie eksploatacji urządzeń i systemów melioracyjnych". Kom. Melior. PAN AR Wrocław , NOT SITWM , Wrocław 1983.
Wygłoszone referaty
  1. Kosturkiewicz A., Bykowski J. : Ocena jakości drenowania gruntów ornych wykonywanych metodą bezrowkową. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań.
  2. Miler A.: Attempt of numerical forecasting of water resources chan ges in siol. International Symposium on Computational Hudraulics in Agricultural Engineering, 21-24 the June 1983, Wrocław.
  3. Miler A.: Modelowanie matematyczne przepływów maksymalnych w małych zlewniach nizinnych. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR w Poznaniu. 1983.
  4. Muratowa S.: Możliwosci rozwoju gospodarki stawowej w Polsce na tle zasobów dyspozycyjnych. Sesja naukowa Wydziały Melioracji Wodnych AR Poznań.
  5. Schefke R., Kędziora A., Konys L., Posłuszny J.: Organizacja sterowania nawodnieniami deszczownianymi w systemie pilotowym Górnej Noteci. Zadanie wykonane w ramach tematu umownego PR-7 .06.10.04. IMUZ Falenty.
  6. Przybyła Cz., Szafrański Cz.: Związek retencji całkowitej ze stanami wody gruntowej oraz zapasem wody wierzchniej warstwy gleby. Sesja Naukowa Wydziału Melioracji Wodnych AR Poznań.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,