Wykaz publikacji pracowników Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji

Wykaz publikacji w roku 1981

<< wróć do spisu

Prace opublikowane
  1. Kosturkiewicz A.: Stan melioracji leśnych w Polsce. Zeszyty Problemowe Postępu Nauk Rolniczych , 1981,z. 248.
  2. Kosturkiewicz A., Musiał W., Szafrański Cz.: Intensywność działania drenowania niesystematycznego. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN , t. LI – 1981.
  3. Schefke R., Kędziora A., Posłuszny J., Spychalski M.: Sterowanie nawodnieniami na podstawie danych klimatycznych. Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych PTPN , t. LI -1981.
  4. Miler A., Miler Z.: Ocena jakości technicznej drewna sosny zwyczajnej różnych proweniencji na podstawie wytrzymałości na ściskanie wzdłuż włókien. PTPN, Wydział Nauk Rolniczych i Leśnych , Prace Komisji Nauk Rolniczych i Komisji Nauk Leśnych , t. LII , 1981.
Skrypty
  1. Miler A.: Podstawy automatyki. Wydawnictwo AR w Poznaniu, 1981.
Referaty
  1. Kosturkiewicz A.: Problemy renowacji systemów drenarskich. VI Szkoła Letnia Budownictwa Rolniczego i Melioracji Wodnych w Kalsku, 1981.
  2. Kosturkiewicz A., Musiał W., Szafrański Cz.: Spływy powierzchniowe i podpowierzchniowe w gospodarce wodnej zdrenowanych gleb-metodyka badań , X Naukowe Sympozjum Nawadniania Roślin na temat ,, Nowe metody i aparatura do badań gospodarowania wodą w produkcji roślinnej”. Wrocław, 1981.
  3. Musiał W.: Nowe wytyczne renowacji systemów drenarskich. VI Szkoła Letnia Budownictwa Rolniczego i Melioracji Wodnych w Kalsku , 1981.
  4. Przybyła Cz.: Problemy eksploatacji deszczowni w woj. poznańskim, VI Szkoła Letnia Budownictwa Rolniczego i Melioracji Wodnych w Kalsku,1981.
  5. Spychalski M., Schefke R., Posłuszny J., Kędziora A.: Ocena polowej pojemności wodnej i retencji użytecznej gleb płowych wysoczyzny Poznańskiej .Konferencja na temat :Zapasy wody dostępnej dla roślin uprawnych w profilach glebowych. Falenty ,1981.

<< wróć do spisu

KATEDRA MELIORACJI,