CiachoNa stronie Instytutu Budownictwa i Geoinżynierii oraz na podstronach i stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Przeczytaj Politykę Cookies w UP w Poznaniu
Get Adobe Flash player
adiunkt
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
61-8466412
Faks:
61-8466402
Dodatkowe informacje:

dr inż. Zbigniew Walczak,

Adiunkt w Katedrze Mechaniki Budowli i Budownictwa Rolniczego, urodził się w 1974 roku w Głogowie. Absolwent Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska Akademii Rolniczej w Poznaniu, doktor nauk rolniczych AR w Poznaniu. Od 2001 roku asystent (1/2 etatu), od 2007 adiunkt. Jego zainteresowania naukowe związane są z modelowaniem ruchu wód gruntowych z wykorzystaniem metod numerycznych, w szczególności metody elementów skończonych (MES). Autor lub współautor szeregu programów komputerowych do analizy zjawiska filtracji przez ośrodki porowate. Współautor szeregu publikacji w zakresie modelowania ruchu wód gruntowych m. in.: Analiza numeryczna filtracji pod budowlą piętrząca z pionowa przesłona uszczelniającą. (współautor) Roczniki AR Poznań, 338 (2001); Modelowanie cienkich przewarstwień w problemach płaskiej filtracji ustalonej (współautor) Roczniki AR Poznań, 365 (2005); Modelowanie cienkich, bardziej przepuszczalnych przewarstwień w płaskich problemach filtracji ustalonej prostym elementem liniowym. (współautor) Nauka Przyr. Technol. 5, 5, #100, 2011, a także współautor książki Analiza ustalonych przepływów wód gruntowych metodą elementów skończonych. Oprogramowanie inżynierskie 2004. Będąc pracownikiem Katedry Mechaniki Budowli i Budownictwa Rolniczego uczestniczył w projektach badawczych realizowanych w ramach grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz badań własnych i statutowych. Działalność dydaktyczna obejmuje zajęcia z Podstaw Informatyki (ćwiczenia i wykłady na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych); Informatyczne Podstawy Projektowania (ćwiczenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych) oraz z Optymalizacji techniczno ekonomicznej w budownictwie inżynierskim na studiach stacjonarnych, a także Modelowanie transportu zanieczyszczeń na Ochronie Środowiska. Był członkiem zespołu wykonującego materiały dydaktyczne w formie internetowych kursów e-learning z zakresu termodynamiki dla kierunku zamawianego „Technologie energooszczędne w budownictwie”. Zainteresowania: informatyka, dobra książka.