CiachoNa stronie Instytutu Budownictwa i Geoinżynierii oraz na podstronach i stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Przeczytaj Politykę Cookies w UP w Poznaniu
Get Adobe Flash player
Adiunkt
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
61-8466407
Faks:
61-8466403
Dodatkowe informacje:

dr inż. Anna Smoczkiewicz-Wojciechowska,

Urodziła się w 1977 roku w Poznaniu. Edukację rozpoczęła w Szkole Podstawowej w Benghazi w Libii przy Polskim Konsulacie Generalnym(1984-1986). W latach 1989-1990 uczęszczała do The Cambridge High School, w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Następnie, w latach 1986-1992, naukę kontynuowała w Szkole Podstawowej w Poznaniu. W 1996 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące nr XXV im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu i rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Inżyniera Środowiska na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. W tym okresie podjęła także półroczną praktykę w firmie TKT Polska S.A. Oddział w Poznaniu w charakterze inżyniera budowy (2000-2001). Po ukończeniu studiów pracowała w Ośrodku Doradztwa Energetycznego SETI. W roku 2002 rozpoczęła Studium Doktoranckie na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej i w tym czasie realizowała dwuletni grant promotorski.
W czerwcu 2007 roku obroniła pracę doktorską pt.: „Analiza naprężeń w suszonym drewnie z wykorzystaniem metody emisji akustycznej.” Po uzyskaniu stopnia doktora nauk technicznych, została przyjęta do pracy na stanowisko adiunkta w Katedrze Mechaniki Budowli i Budownictwa Rolniczego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Działalność dydaktyczna obejmuje realizację zajęć z zakresu: Rysunek techniczny (projekty) na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kierunku Ochrony Środowiska Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej (2002-2006) oraz Wentylacja i klimatyzacja (wykłady i ćwiczenia), Termodynamika techniczna (wykład i ćwiczenia), Mechanika techniczna (ćwiczenia) i Fizyka budowli (ćwiczenia) na studiach inżynierskich I-go stopnia kierunku Inżynieria Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego.
Dorobek naukowy to 12 publikacji prezentowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, w tym: Identification of wood destruction during drying. Ciencia y Tecnologia Maderas, vol.6, N02 (2004) (współautor) oraz „Stresses in dried wood. Modeling and experimental identification.” Transport In Porous Media An International Journal Special issue entitled: „Drying of porous materials” Vol.66 (2007) (współautor). Wyniki swoich dotychczasowych badań przedstawiała również na licznych konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.
Przedmiotem dotychczasowej działalności naukowej są zagadnienia związane z szeroko rozumianym suszarnictwem, w tym transportem masy w materiałach porowatych, rozkładem wilgoci i temperatury, destrukcją materiałów suszonych, a także problematyką dotyczącą przepływu i obróbki powietrza, czyli wentylacji i klimatyzacji. Dodatkowy obszar zainteresowań stanowią nieniszczące metody badań, a w szczególności emisja akustyczna. Jednak w ostatnim okresie, tematyka badawcza została ukierunkowana na suszenie mikrofalowo-próżniowe oraz procesy optymalizacji nowoczesnych metod usuwania wilgoci.