CiachoNa stronie Instytutu Budownictwa i Geoinżynierii oraz na podstronach i stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Przeczytaj Politykę Cookies w UP w Poznaniu
Get Adobe Flash player
Anna M. Grabiec
Kierownik Zakładu Budownictwa i Konstrukcji Inzynierskich
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
61-8466404
Faks:
61-8466402
Dodatkowe informacje:

dr hab. inż. Anna M. Grabiec,

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Poznańskiej, doktor nauk technicznych w dyscyplinie ‘budownictwo’ (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej), doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie ‘budownictwo’ (Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego).
Staże naukowe w: Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, Centro Tecnico da la Construccion y los Materiales w Hawanie, Wysoke Ucenii Technicke-Fakulta Stavebni w Brnie, Sika Chemie w Bludenz.
Przedmiotem jej działalności naukowej jest modyfikacja właściwości tworzyw cementowych za pomocą dodatków i domieszek chemicznych, zwłaszcza superplastyfikatorów. Dotyczy to badań technologicznych i strukturalnych. Inne wątki badawcze stanowi korozja i trwałość betonu i żelbetu, a ostatnio technologia betonów recyklingowych. Dorobek naukowy składa się z  ponad 70 pozycji  opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych (w tym znajdujących się w bazie Journal Citation Reports JCR,  m.in. Cement and Concrete Research, Journal of Materials Processing Technology, Construction and Building Materials), w tym jednej o charakterze monografii. Jest recenzentem publikacji naukowych w czasopismach z bazy JCR (m.in. oficyny światowe: Elsevier oraz Taylor & Francis). Wyniki swoich badań prezentowała na wielu konferencjach krajowych i liczących się zagranicznych, w tym m.in. International Congress on the Chemistry of  Cement, Göteborg; International Conference on Advances in Materials and Processing Technologies, Dublin; International Congress on Superplasticizers in Concrete, Nice. Uczestniczyła jako kierownik lub główny wykonawca w wielu programach badawczych, zarówno o charakterze naukowym (m.in. 2 grantach KBN), jak i aplikacyjnym.
Prowadzi wykłady i ćwiczenia na studiach inżynierskich i magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych (na Inżynierii Środowiska, Gospodarce Przestrzennej, Inżynierii i Gospodarce Wodnej Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska oraz na Architekturze Krajobrazu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu), m.in. z materiałoznawstwa; korozji betonu; konstrukcji hydrotechnicznych i kanalizacyjnych; diagnostyki, naprawy i wzmacniania budowli hydrotechnicznych; technologii betonów specjalnych.  Promotor ponad 30 prac dyplomowych.
Brała aktywny udział w pracach przygotowawczych oferty dydaktycznej studentów zagranicznych studiujących na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach programu Socrates-Erasmus i w programie Tempus INQA, dotyczącym oceny jakości nauczania.
Jest wieloletnim członkiem Wydziałowej Komisji ds. Planów i Programów Studiów i Komisji Wyborczej. Za osiągnięcia naukowe była kilkakrotnie wyróżniana nagrodami JM Rektora.