Jump to Navigation

Wspomnienia z wizyt studyjnych i zajęć z Pracodawcami

Drodzy Państwo w związku ze zbliżającym się zakończeniem Projektu pt.: "Zbuduj kompetencje i rozpocznij karierę! Program rozwoju dla Wydziału Leśnego" chcieliśmy przedstawić wszystkim fotorelacje z wybranych zajęć, które odbyły się z Pracodawcami. W oddzielnych postach opiszemy krótko wizyty studyjne oraz załączymy zdjęcia.

Powyższe zajęcia i spotkania miały na celu dać Państwu możliwość poznania się z Pracodawcami oraz z miejscem prawdopodobnego miejsca pracy. Większości studentów często brakuje pewnego doświadczenia oraz dobrych kontaktów, które pomogą w zatrudnieniu u przyszłego Pracodawcy, dlatego cieszymy się, że Projekt dał możliwość poszerzenia horyzontów.

Poniżej przedstawiamy ofertę, która została przez Państwa zrealizowana:

1. Wykaz zajęć dodatkowych prowadzonych przez Pracodawców firm z sektora leśnego lub sektorów pokrewnych:

  • Promocja i marketing oraz sprzedaż i ocena drewna zagadnienia zostały przedstawione przez Nadleśniczego Tomasza Markiewicza z Nadleśnictwa Pniewy dla studentów pochodzących z Chin, studiujących kierunek Leśnictwo na Wydziale Leśnym.
  • Promocja i marketing na przykładzie Wielkopolskiego Parku Narodowego te zajęcia zostały poprowadzone w plenerze na obszarze parku przez Panią dr inż. Małgorzatę Górną, która pracuje na stanowisku Głównego specjalisty ds. ochrony przyrody w Wielkopolskim PN.
  • Promocja i marketing na przykładzie prasy leśnej oraz Leśnych Kompleksów Promocyjnych przedstawienia tych tematów podjął się dr hab. Władysław Kusiak, redaktor naczelny gazety leśnej pt.: "Przegląd Leśniczy" oraz wieloletni członek Rady Naukowo-Społecznej LKP „Puszcza Notecka” (patrz niżej: zdjęcia).
  • Promocja i marketing na przykładzie Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Strategia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe na lata 2013-2030 zagadnienia przedstawił dr inż. Tomasz Sobalak Nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko.
  • Sprzedaż i ocena drewna zajęcia poprowadzone przez Pana Jacka Szczepanika, pracującego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Poznań, w Wydziale Handlu Drewnem (patrz niżej: zdjęcia).
  • Geoinformacja w pracach związanych z urządzaniem lasu zagadnienie przedstawiły dwie jednostki Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu firmę reprezentował Zastępca Dyrektora Marek Matyjaszczyk, a zajęcia przeprowadzili: Łukasz Bloch oraz Radosław Sroga (patrz niżej: zdjęcia). Z kolei druga jednostka to Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Poznaniu zajęcia przeprowadził Dyrektor Zbigniew Cykowiak wraz z pracownikami. Mimo tego samego tematu zajęcia były poprowadzone w różny sposób BULiGL Brzeg skoncetrował się na problemach występujących na teranach wyżynnych i górskich z kolei BULiGL Poznań na nizinnych.
  • Geoinformacja w lasach temat ważny i nieodzowny w prowadzeniu gospodarki leśnej. Tematem tym zajęła się firma TAXUS IT Sp. z o.o. z Warszawy, w ramach której zajęcia poprowadzili: Urszula Pytlak i Bartosz Krześlak. Zajęcia zostały poprowadzone dla studentów w sali komputerowej na Uczelni oraz w plenerze na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko (patrz niżej: zdjęcia).

2. Wykaz Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych (wyjazdy organizowane przy pomocy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Poznaniu przez Pana Tadeusza Koniecznego) oraz firm związanych z branżą leśną na terenie, których były organizowane wizyty studyjne:

  • RDLP Białystok,
  • RDLP Gdańsk,
  • RDLP Katowice,
  • RDLP Lublin,
  • RDLP Szczecinek,
  • RDLP Wrocław,
  • Czechy i Niemcy,
  • Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu oraz Nadleśnictwo Legnica,
  • Firma Viacon Polska Sp. z o.o. Rydzyna koło Leszna.

Chcieliśmy serdecznie podziękować Pracodawcom za przeprowadzenie zajęć oraz osobą odpowiedzialnym za przygotowanie wizyt na terenie poszczególnych RDLP czy firm, a także studentom za duże zainteresowanie wyżej wymienionymi zajęciami.

Zespół Projektu

Tags:


Główne menu 2

stat4u
by Dr. Radut