Jump to Navigation

Fotorelacja z wizyty studyjnej organizowanej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Białystok

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację oraz krótki opis z wizyty studyjnej organizowanej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Białystok. Wyjazd trwał łącznie 4 dni, a opiekunem wyjazdu była Pani mgr inż. Elżbieta Pastwik. Program został realizowany na terenie 4 nadleśnictw: Nadleśnictwa Maskulińskie, Pisz, Olecko i Suwałki.

Plan wizyty wyglądał następująco: najpierw odbył się przejazd do miejscowości Ruciane-Nida, gdzie nastąpiło zwiedzanie wyłuszczarni nasion, potem po przejściu w głąb lasu przedstawiono drzewostany nasienne oraz zaprezentowano pracę harvesterów. W Nadleśnictwie Pisz zaprezentowano Ośrodek Edukacji Leśnej "Pliszka", zagospodarowanie terenów pohuraganowych (Las Ochronny "Szast"). Nadleśnictwo Olecko zwróciło uwagę na przetwarzanie sprzedanego drewna, przez co studentów zabrano do Zakładu Produkcyjno-Usługowego "Prawda" (producent drewnianych mebli skrzyniowych i szkieletowych). Zwiedzanie Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego było ostatnim punktem w nadleśnictwie. Pod koniec wizyty, studentów zabrano do szkółki kontenerowej, która znajduje się na terenie Nadleśnictwa Suwałki (patrz niżej: zdjęcia).

Studenci wraz z Opiekunem byli zachwyceni z wizyty studyjnej na terenie RDLP Białystok i bardzo dziękują organizatorom za możliwość poznania lasów i gospodarowania nimi w tej części Polski.

Zespół Projektu

Główne menu 2