Jump to Navigation

Fotorelacja z wizyty studyjnej w firmie Viacon Polska oraz Nadleśnictwie Legnica (BULiGL Oddział w Brzegu)

Szanowni Państwo!

Poniżej przedstawiamy kolejną fotorelację z dwóch wizyt studyjnych przeprowadzonych na terenie firmy Viacon Polska oraz Nadleśnictwa Legnica. Na obszarze nadleśnictwa zostały zorganizowane zajęcia przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu (BULiGL Brzeg).

Po przyjeździe do firmy Viacon Polska Sp. z o. o. Rydzyna koło Leszna studenci zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, w której została przedstawiona strategia firmy oraz produkty wytwarzane przez zakład. Następnie wszyscy udali się na linię produkcyjną i montażową oraz magazyny w celu zwiedzenia pełnej oferty firmy. Nie zabrakło również pytań zadanych przez studentów, zwłaszcza o miejsca pracy. Zajęcia opierały się na temacie głównym pt.: "Geosyntetyki - zastosowanie przy budowie dróg leśnych i przejść dla zwierząt", a spotkanie zostało poprowadzone przez Pana Mariusza Perońskiego, kierownika produktu geosyntetyki. Wizyta studyjna trwała 1 dzień (patrz niżej: zdjęcia).

Po wizycie pracowników Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu i przeprowadzeniu zajęć stacjonarnych na terenie Uczelni, studentom został zaproponowany wyjazd do Nadleśnictwa Legnica w celu przeprowadzenia spotkania w pleneże z władzami Biura oraz Nadleśnictwa. Program przedstawiał się następująco:

• Nadleśniczy Jan Bacia wygłosił prezentację na temat nadleśnictwa oraz szans na zatrudnienie,
  • wykorzystanie programu ArcGIS w pracy z leśną mapą numeryczną zostało poprowadzone przez Pana Radosława Srokę,
  • wykład na temat podstaw urządzania lasu oraz zajęcia terenowe z taksacji lasu przeprowadził Zastępca Dyrektora BULiGL Brzeg Pan Marek Matyjaszczyk,
  • zajęcia terenowe z wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu poprowadził Pan Kowalczyk,
  • zajęcia terenowe z zakresu inwentaryzacji dróg przeprowadzili Pan Łukasz Bloch i Pan Guziak.

Spotkanie to pozwoliło studentom wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach w terenie i zamienić ją na wiedzę praktyczną, która jest bardzo ceniona wśród pracodawców. Na zakończenie wizyty, która trwała 4 dni Dyrektor BULiGL Brzeg wręczył każdemu ze studentów certyfikat z ukończenia zajęć i zaprosił do uczestniczenia w stażu po studiach w Jego jednostce.

Wszystkim pracownikom firmy Viacon Polska oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Legnica, a także Dyrektorowi BULiGL Brzeg i Jego pracownikom serdecznie chcieliśmy podziękować za zoorganizowanie i przeprowadzenie zajęć.

Zespół Projektu

Główne menu 2