Jump to Navigation

Projekt Wydziału Leśnego UP w Poznaniu zdobył 1,6 mln zł dofinansowania

Rozpoczął się Program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, mający na celu wzmocnienie potencjału dydaktycznego polskich uczelni. Jedną z najwyższych ocen merytorycznych NCBiR otrzymał projekt Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pt. "Zbuduj kompetencje i rozpocznij karierę! Program rozwoju dla Wydziału Leśnego" Przyznano mu dofinansowanie w wysokości blisko 1,6 mln zł.

Projekt ma za zadanie rozwój kompetencji studentów poprzez wprowadzenie praktycznych form kształcenia. W ramach projektu wdrożone zostaną dodatkowe elementy praktyczne, rozwijające kompetencje zawodowe, interpersonalne i analityczne.

W ciągu roku stu sześćdziesięciu studentów III roku I stopnia i II roku II stopnia na kierunku Leśnictwo weźmie udział w certyfikowanych szkoleniach (Arborysta, Pilarz, Brakarz), branżowych kursach języka angielskiego, warsztatach kompetencji interpersonalnych, wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach oraz stażach zawodowych.

Przedsiębiorstwa, w których odbędą się staże, wybrane zostaną na podstawie profilu działalności firmy. W 240 lub 400-godzinnych stażach weźmie udział łącznie 144 studentów. W trakcie projektu zorganizowane zostaną również konkursy na pomysł biznesowy.

Projekt będzie realizowany na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu od 1 października 2014 r. do 30 września 2015 r.

Sekcja ds. Funduszy Strukturalnych

Główne menu 2