Jump to Navigation

Informacje o STAŻACH ZAWODOWYCH!!!

Drodzy Państwo.

Chcieliśmy poinformować, że na naszej stronie internetowej Projektu od poniedziałku funkcjonuje specjalna zakładka DLA PRACODAWCÓW; w niej znajdziecie Państwo wszelkie informacje na temat staży wakacyjnych, które będziecie realizować w jednostkach związanych z sektorem leśnym lub sektorami pokrewnymi.

W wyżej wymienionej zakładce znajduje się regulamin stażu opisujący w wyczerpujący sposób, jak ma wyglądać staż oraz jakie Państwo macie prawa i obowiązki względem Projektu, a także Pracodawcy. Kolejne dwa załączniki: dla pracodawców i dla studentów musicie Państwo pobrać i wydrukować w celu wypełnienia tych dokumentów. Cześć z załączników wypełnia Pracodawca, ale w większości to Państwo sporządzacie dokumentację, którą zanosicie do Biura Projektu (Kolegium Maximum, piętro 1, pokój 171). Ostatnim plikiem jest wzór dzienniczka stażowego - nie musicie Państwo drukować dzienniczka, ponieważ otrzymacie go od Pani Pauliny Kaczmarek po dostarczeniu wszystkich dokumentów; plik ten został zamieszczony na stronie w celu wglądu w pełną dokumentację.

Ważna informacja jeżeli chodzi o ostateczny termin przynoszenia kompletnej dokumentacji to 20 czerwiec 2015r. Obecnie część z Państwa prowadzi już rozmowy z różnymi jednostkami w celu odbycia stażu, ale jeżeli nie będziecie Państwo mieli pomysłu na miejsce, w którym będziecie mogli zrealizować staż to my z miłą chęcią pomożemy. Opiekunami staży jest prof. dr hab. Andrzej Czerniak i dr hab. Cezary Beker.

Już dzisiaj możemy zagwarantować, że Dyrektorzy z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Poznaniu i Oddział w Brzegu przyjmą po 5 osób, a Instytut Dendrologii Państwowej Akademii Nauk w Kórniku 15 osób, również Nadleśnictwa czekają na Państwa.

Pragnę przypomnieć, że staże zawodowe łączą dwa główne cele - pierwszy z nich to poszerzenie i zdobycie nowych kompetencji zawodowych dzięki czemu w praktyce można wykorzystać swoją zdobytą wiedzę na studiach, w ten cel wpisuje się także poznanie wielu Pracodawców, którzy w przyszłości mogą zostać Państwa przełożonymi; drugi cel - materialny, ale i równie ważny w obecnych czasach, który ma za zadanie zapewnienie Państwu zarobku w jednostce, z którą wiążecie przyszłość.

Zachęcamy do korzystania z dwu miesięcznych (320h) staży wakacyjnych, które będą się odbywały w lipcu i sierpniu br.

Zespół Projektu

Główne menu 2