Jump to Navigation

Fotorelacja z kursu zawodowego English in Forestry oraz AutoCAD

Szanowni Państwo poniżej przedstawiamy fotorelację z dwóch kursów zawodowych
języka angielskiego pt.: "English in Forestry" oraz AutoCAD.

Szkolenie English in Forestry trwało 45 godzin. Studenci zostali podzieleni na 4 grupy dzisięcioosobowe według stopnia zaawansowania znajomości wiedzy z zakresu języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w sali ćwiczeniowej na terenie Poznania.

Szkolenie wymagało od wszystkich uczestników nie lada wysiłku i pracy. Początkowo nauczyciele przeprowadzili powtórzenie materiału gramatyczno-leksykalnego, aby później przejść do materiału z zakresu leśnictwa tj. praca w leśnictwie, hodowla lasu, użytkowanie lasu, ochrona lasu, urządzanie lasu, dendrologia, gospodarka łowiecka, zarządzanie parkami i obszarami niezalesionymi, gleby leśne, historia leśnictwa, techniki geomatyczne w inwentaryzacji lasu. Każdy student na zakończenie kursu zdobywszy wiedzę przedstawił prezentację multimedialną. Było to świetną zabawą a zarazem nauką dzięki, której każdy uczestnik zdobył umiejętność prezentowania swojej wypowiedzi przed grupą. Finalną sprawą było zdanie testu na pozór postrzegane przez studentów za straszliwie trudny i przerażający, jednak kiedy rozwiązali go stwierdzili, że strach ma wielkie oczy. Wszyscy uczestnicy zdali test i otrzymali zaświadczenia o ukończeniu specjalistycznego kursu języka angielskiego "English in Forestry".

Natomiast szkolenie z kursu AutoCAD trwało 40 godzin i polegało na opanowaniu przez uczestników zaawansowanych umiejętności z zakresu poruszania się po oprogramowaniu CAD. Spotkania były przeprowadzane w dwóch grupach po 12 osób na salach ćwiczeniowych wyposażonych w sprzęt komputerowy. Zajęcia odbywały się na terenie Poznania.

Program szkolenia był ciekawy i dobrze skonstruwany dzięki czemu studenci nie mieli większego problemu z wykonaniem poszczególnych zadań. Plan przewidywał m.in. wykonywanie rysunków w 2D i 3D ich edycję oraz wizualizację, w dużej mierze nacisk był wywierany na poznanie tworzenia warstw oraz modelowanie. Każdy uczestnik na zakończenie podchodził do egzaminu, który kończył się uzyskaniem Międzynarodowego Certyfikatu Autodesk - jest on wiarygodnym dokumentem potwierdzającym znajomość danego oprogramowania, honorowanym na całym świecie. Wszyscy studenci otrzymali pozytywną ocenę z egzaminu dzięki czemu każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Wszystkim gratulujemy zdobycia certyfikatów z ukończenia specjalistycznego kursu English in Forestry oraz AutoCAD. Cieszymy się, że szkolenia te cieszyły się tak dużym zainteresowaniem i jednocześnie wysoką zdawalnością. GRATULUJEMY!!!

Zespół Projektu

Główne menu 2