laureat_hoppe.jpgI. DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

od października 2013 roku aktywny członek Sekcji Teriologicznej Koła Leśników:

• Udział w zimowej inwentaryzacji nietoperzy w forcie Via w Poznaniu (inwentaryzacje co rocznie w okresie zimowym, kontrola obiektu systematycznie co dwa tygodnie)
  • Udział w Dekadzie spisu nietoperzy na terenie miasta Poznania w latach 2013-2016.
  • 01-03.02.2014r. udział w zimowym obozie naukowym, który realizowany  był na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.) Cel obozu to przeprowadzenie zimowej inwentaryzacji nietoperzy na terenie Parku.
  • 21-23.02.2014r udział w zimowej inwentaryzacji nietoperzy w wolnostojących obiektach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.)
  • 14-22.07.2014r. udział w letnim obozie naukowym Sekcji Teriologicznej Koła Leśników UP w Poznaniu na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego organizowanym przez dr. hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw., którego celem było poznanie chiropterofauny Parku.
  • 23-25.01.2015r. udział w zimowej inwentaryzacji nietoperzy na terenie DPN (wyjazd organizowany przez dr. hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.)
  • 06-08.02.2015r. udział w  zimowym obozie naukowym, który realizowany  był na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.). Cel obozu to przeprowadzenie zimowej inwentaryzacji nietoperzy na terenie Parku.
  • 20-22.02.2015r udział w zimowej inwentaryzacji nietoperzy w wolnostojących obiektach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.)
  • 13-15.11.2015r. udział w XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Chiropterologicznej w Kazimierzu Dolnym. Prezentacja wyników badań Sekcji Teriologicznej Koła leśników UP w Poznaniu w formie posteru pt.: „Zimowy monitoring nietoperzy na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego”
  • 20.05.2015r. zdobycie wyróżnienia za poster pt.: „Monitoring zimujących nietoperzy na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego” podczas Sesji Studenckich Kół Naukowych w Zielonce.
  • 23-24.05.2015r. uczestnictwo w III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Teriologicznej, współautor referatu pt.: „Zasiedlenie drewnianych skrzynek przez nietoperze w Drawieńskim Parku Narodowym”
  • 14-24.07.2015r udział w letnim obozie naukowym na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego organizowanym przez dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw., którego celem było poznanie chiropterofauny Parku.
  • 04-07.02.2016r. udział w zimowym obozie naukowym, który realizowany  był na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.). Cel obozu to przeprowadzenie zimowej inwentaryzacji nietoperzy na terenie Parku.
  • 19-21.02.2016r. udział w zimowej inwentaryzacji nietoperzy w wolnostojących obiektach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (organizator: dr hab. Witolda Grzywińskiego prof. nadzw.)
  • 16.03.2016r. wygłoszenie referatu pt.: „Zasiedlenie drewnianych skrzynek przez nietoperze na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego” podczas sesji referatowej Koła Leśników.
  • 22-24.04.2016r. Wygłoszenie referatu pt. „Zimowe inwentaryzacje nietoperzy na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego” podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa.
  • 19.05.2016r. udział w Sesji Studenckich Kół Naukowych w Zielonce i przedstawienie wyniku badań Sekcji Teriologicznej Koła leśników UP w Poznaniu w formie referatu pt.: „Zimowa inwentaryzacja nietoperzy na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego”
  • 26-29.05.2016r. udział w IV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Teriologicznej, współautor referatu pt.: „Zimowy monitoring nietoperzy na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, autor posteru pt.: „Monitoring nietoperzy zimujących na terenie miasta Poznania”
  • 15-21.07.2016r. – udział w letnim obozie naukowym naukowym Sekcji Teriologicznej Koła Leśników UP w Poznaniu na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, kontynuacja badań z lat wcześniejszych.
  • 04-06.11.2015r. udział w XXV Ogólnopolskiej Konferencji Chiropterologicznej w Zawierciu. Prezentacja wyników badań Sekcji Teriologicznej Koła leśników UP w Poznaniu w formie posteru pt.: „Zimowy monitoring nietoperzy w wolnostojących obiektach międzyrzeckiego rejonu umocnionego w latach 2005-2016.

II. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACYJNA

• 04.2015r. pomoc w organizacji wystawy Pana Maurycego Ignaczaka pt.: „Nocni Łowcy”, całość nadzorowała mag inż. Jolanta Węgiel
  • 23.04 2015r  organizacja Prelekcji Pana Maurycego Ignaczaka pt.: „Nietoperze Polski”, całość nadzorowała mag inż. Jolanta Węgiel
  • 12-18.10.2015r. udział w Ogólnoeuropejskiej Konferencji Studentów Leśnictwa i Technologów Drewna Interfob Niemcy 2015