Wybór laureatów stypendium wyjazdowego „Lasy Świata” odbywał się dwuetapowo. Najpierw, spośród zgłoszonych studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na podstawie wypełnionych przez kandydatów formularzy zgłoszeniowych, wyłoniono 10 osób nominowanych do stypendium. Byli to studenci: Daniel Boczniewicz, Wojciech Borzyszkowski, Joanna Drzazga, Marcin Dyderski, Anna Gdula, Beata Kątna, Adrian Łukowski, Marta Reszczyńska, Joanna Skonieczna, Kamil Zmuda Trzebiatowski.

16 października 2013 r. w sali D.S. "Przylesie" odbyło się spotkanie finałowe, na którym nominowani studenci osobiście zaprezentowali swoje dokonania przed Komisją oceniającą oraz licznie zgromadzonym audytorium. Komisja, pod przewodnictwem Dziekana Wydziału Leśnego, złożona z przedstawicieli pracowników Wydziału, fundatorów stypendium i studentów wyłoniła trójkę stypendystów.

Laureatami pierwszej edycji stypendium wyjazdowego „Lasy Świata” zostali:

• Anna Gdula  - stypendium wyjazdowe „Lasy Świata”  firmy Stelmet
  • Adrian Łukowski - stypendium wyjazdowe „Lasy Świata” firmy Forest Consulting Center
  • Marcin Dyderski - stypendium wyjazdowe „Lasy Świata” Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Skład Komisji wybierającej:

Dziekan Wydziału Leśnego UP w Poznaniu:

• prof. dr hab.  Roman Gornowicz - przewodniczący

Przedstawiciele pracowników Wydziału Leśnego:

• prof. dr hab. Piotr Łakomy,
  • dr hab. Jarosław Szaban,