Wydarzenia

Targi ogrodnicze Gardenia 2015

Wzorem poprzedniego roku, na targach ogrodniczych Gardenia działaliśmy w ramach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO), z którym współpracujemy już od dłuższego czasu. Pomagaliśmy w organizacji konkursu kwiaciarń, w pokazach i warsztatach florystycznych a także zwiedzaliśmy stoiska pozostałych wystawców i robiliśmy zakupy na kiermaszu ogrodniczym. Wzięlismy także udział w seminarium naukowym „Miejska Sztuka Ogrodowa” pt.: "Zieleń dla miast, miasta dla zieleni ”, zorganizowanej przez redakcję „Zieleń Miejska” i MTP.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne 2014

W czwartek, 18 grudnia 2014 r., odbyło się coroczne, uroczyste spotkanie wigilijne Koła Naukowego Ogrodników, Samorządu Studenckiego Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz Koła Naukowego Architektury Krajobrazu z Władzami Uczelni i Władzami naszego Wydziału, które stanowi już tradycję :) W uroczystości wzięli udział członkowie i sympatycy obu Kół i Samorządu, doktoranci, absolwenci a także zaproszeni goście. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, śpiewali kolędy a także w miłej atmosferze uczestniczyli w przygotowanym własnoręcznie, świątecznym poczęstunku. Atrakcją wieczoru był Święty Mikołaj, który wręczył Gościom drobne upominki świąteczne. Dziękujemy Wszystkim naszym Gościom za przybycie i mamy nadzieję że zobaczymy się na przyszłorocznej Wigilii w takim samym a nawet większym gronie.

Czytaj więcej...

Złożenie kwiatów i zniczy na grobach zmarłych profesorów

Z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych Koło Naukowe Ogrodników wraz z Samorządem Studenckim WOiAK dnia 28.11.2014 r. zorganizowało wyjście na cmentarz na Ogrodach (Cmentarz Jeżycki w Poznaniu) w celu złożenia kwiatów i zniczy na grobach zmarłych profesorów. Uczczono pamięć m.in. pana Wacława Zambala, założyciela naszego wydziału. Jest to coroczna akcja studentów WOiAK, mająca na celu zachowanie pamięci o protoplastach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców Nauk Przyrodniczych „Wkraczając w świat nauki 2014”

W dniach 10-14.09.2014 r. uczestniczyliśmy w , zorganizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Przedstawiliśmy prezentację "Jeżyce - projekt ogrodu dla mieszkańców" oraz poster "Pszczeli ogród zmysłów". Zostały one pozytywnie odebrane przez jury oraz pozostałych uczestników. Konferencja była na wysokim poziomie a w przerwach między obradami udało nam się zwiedzić Stary Rynek, Ostrów Tumski, Wyspę Słodową oraz pospacerować w poszukiwaniu krasnali malowniczymi uliczkami Wrocławia, zarówno w dzień jak i w nocy. W poszukiwaniu atrakcyjnych widoków wspięliśmy się nawet na wieżę widokową kościoła na rynku i podziwialiśmy to piękne miasto z góry.

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie ogrodu przyjaznego pszczołom i osobom niepełnosprawnym w Zgorzelcu

Koło Naukowe Ogrodników wzięło udział w tworzeniu . Przestrzeń ta ma służyć jako miejsce lekcji, szkoleń, akcji edukacyjnych z zakresu pszczelarstwa, ogrodnictwa, botaniki i biologii. Miejsce to dostosowane jest również do osób niepełnosprawnych (w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich). Idea ogrodu zmysłów polega na zgromadzeniu różnych roślin, które mogą być poznawane przy pomocy zmysłów: wzroku (kolorowo kwitnące, obserwacja owadów zapylających), dotyku (liście i kwiaty o różnej fakturze, ścieżka o zróżnicowanej nawierzchni), węchu (intensywnie pachnące), smaku (rośliny o częściach jadalnych, ale nietrujące!) i słuchu (szeleszczące podczas ruchów powietrza). Rośliny dobierane do ogrodu zmysłów, w tym przypadku, są jednocześnie roślinami dającymi pożytek dla pszczół. Pszczeli gród zmysłów ma być narzędziem wykorzystywanym w edukacji przyrodniczej i pszczelarskiej, ma przypominać o roli pszczół w przyrodzie, a także umilić czas spędzany w Parku im. Błachańca oddziałując na różne zmysły. Jest to efekt półrocznej, wytężonej pracy i zaangażowania społecznego bardzo wielu osób – uczniów i nauczycieli Technikum Architektury Krajobrazu w Zgorzelcu, przedstawicieli Towarzystwa Ochrony Przyrody i Krajobrazu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu, pszczelarzy zrzeszonych w Górnołużyckim Stowarzyszeniu Pszczelarzy, lokalnych aktywistów i oczywiście naszego KOŁA NAUKOWEGO OGRODNIKÓW. Pszczeli Ogród Zmysłów jest również projektem nagrodzonym w konkursie grantowym „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia, a grant w wysokości 8.000zł na realizacje projektu ufundowały Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A.

Czytaj więcej...

III Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów - "Człowiek Nauka Środowisko"

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów - "Człowiek Nauka Środowisko", która odbywała się w dniach 26-27.06.2014 r. na Uniwersytecie Gdańskim. Po raz kolejny doceniono naszą pracę i wszystkie trzy nasze prezentacje zostały wyróżnione. Zaprezentowaliśmy następujące referaty: " Zawartość kadmu, niklu i ołowiu w glebie oraz wybranych gatunkach roślin drzewiastych w terenach miejskich" oraz we współpracy z doktorantami z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: „Pszczeli ogród zmysłów” i „Program ograniczenia niskiej emisji (PONE) dla miasta Krakowa”. Korzystając z okazji w wolnym czasie zwiedziliśmy to piękne miasto a także udaliśmy się na wycieczkę do Gdyni i Sopotu. Po owocnych obradach dużo czasu spędziliśmy również na plaży.

Czytaj więcej...

Aktualności

UWAGA KONKURS

 

Szanowni Państwo,

chciałbym serdecznie zaprosić do udziału w Konkursie na Opracowanie Koncepcji Urbanistyczno-Architektonicznej Zagospodarowania Placu Zwycięstwa w Słupsku. To jedno z najważniejszych miejsc w naszym mieście.
Plac przed siedzibą Urzędu Miejskiego wymaga zarówno rewitalizacji, jak i szeroko pojętej adaptacji do współczesnych potrzeb. Może być on  w przyszłości miejscem spotkań sztuki i publiczności, miejscem organizacji oficjalnych uroczystości, ale także miejscem codziennego odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców Słupska. Liczę więc na Państwa zaangażowanie w tę inicjatywę, bo nasze miasto potrzebuje profesjonalnego i świeżego spojrzenia na miejską przestrzeń.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu zarówno studentów jak i wykładowców.

 
Z poważaniem
Robert Biedroń

Prezydent Miasta Słupska


REGULAMIN

 

SFbBox by casino froutakia