Prof. UPP dr hab. Marcin Jakubowski

• Pozyskiwanie drewna
  • Grzyby w srodowisku leśnym

Projekty

• 2017-2019; Repozytorium dendrometryczne, modelowanie grubości kory drewna dłużycowego oraz wzory do obliczania miąższości drewna kłodowanego i średniowymiarowego (Kora). Projekt (badania naukowe stosowane) finansowany przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych.
  • 2011; Biomechanika i cechy biometryczne drzewa w modelowaniu i prognozowaniu uszkodzeń sosny zwyczajnej (Pinus sylvestris L.) powstałych wskutek działania silnych wiatrów. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  • 2001-2009; Kształtowanie się udziału drewna bielastego i twardzielowego oraz młodocianego, przejściowego i dojrzałego w strzałach świerka pospolitego (Picea abies(L.) Karst.),Temat nr 120/L/14W realizowany w ramach badań własnych.
  • 2004-2007; Makrostruktura i mikrostruktura ze szczególnym uwzględnieniem mikropęknięć oraz wybrane parametry techniczne drewna pochodzącego z drzewostanów pohuraganowych; grant KBN nr P06 L00926.

Scholar Google

Researchgate