Historia

• Poznań, 1-2 grudnia 1994 roku – Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Przyrodnicze i Techniczne Problemy Kształtowani Środowiska Rolniczego. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowane 50 oryginalnych prac naukowych w Rocznikach Akademii Rolniczej w Poznaniu 268, Melioracje i Inżynieria Środowiska 15, cz. 1 i 2.

• Poznań, 4-5 września 1997 roku – Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Przyrodnicze i Techniczne Problemy Ochrony i Kształtowani Środowiska Rolniczego. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowanie 34 oryginalnych prac naukowych, w materiałach konferencyjnych pt. II Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Przyrodnicze i Techniczne Problemy Ochrony i Kształtowani Środowiska Rolniczego, Wyd. Akademii Rolniczej w Poznaniu ISBN 83-7160-083-6.

• Sielinko, 17-19 listopada 1999 roku – Konferencja Naukowa Przyrodnicze i Techniczne Problemy Ochrony i Kształtowani Środowiska Rolniczego i Leśnego. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowanie 94 oryginalnych prac naukowych w Rocznikach Akademii Rolniczej w Poznaniu 310, Melioracje i Inżynieria Środowiska 20, cz. 1 i 2 oraz 14 prac w materiałach konferencyjnych pt. Przyrodnicze i Techniczne Problemy Ochrony i Kształtowania Środowiska Rolniczego i Leśnego, Wyd. Akademii Rolniczej w Poznaniu ISBN 83-7160-192-1.

• Poznań, 21-22 czerwca 2002 roku – Konferencja Naukowa pt. Problemy Ochrony i Kształtowania Środowiska połączona z Jubileuszem 40-lecia Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowanie 56 oryginalnych prac naukowych w Rocznikach Akademii Rolniczej w Poznaniu 342, Melioracje i Inżynieria Środowiska 23.

• Poznań – Dymaczewo, 22-23 września 2005 roku – Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Problemy Ochrony, Kształtowania i Inżynierii Środowiska. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowanie 65 oryginalnych prac naukowych w Rocznikach Akademii Rolniczej w Poznaniu 365, Melioracje i Inżynieria Środowiska 26.

• Poznań, 27-29 września 2010 roku – Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Przyrodnicze i Techniczne Problemy Inżynierii i Ochrony Środowiska. Konferencja była połączona z Jubileuszem 45-lecia pracy naukowej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Młynarka oraz międzynarodowa sesją naukową pt. Parametry geotechniczne z badań in situ i badan laboratoryjnych. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wymiernym efektem Konferencji było opublikowanie wybranych oryginalnych prac naukowych w czasopiśmie Nauka Przyroda Technologie, dział: Melioracje i Inżynieria Środowiska tom 5 zeszyt 6, oraz 91 prac w materiałach konferencyjnych pt. Przyrodnicze i Techniczne Problemy Inżynierii i Ochrony Środowiska, red. Komisarek J., Szoszkiewicz K., Kałuża T. Wyd. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ISBN 978-83-7160-600-7.