Oferta pracy w projekcie NCN

Nazwa jednostki: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki – Poznań,

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta

Wymagania:
a) Ukończone studia magisterskie o profilu medycznym, chemicznym, biologicznym lub pokrewnym,
b) Zdolność do pracy ze zwierzętami,
c) Mile widziane doświadczenie w zakresie analizy żywności, analizy sposobu żywienia człowieka, analizy metodą ELISA, analizy statystycznej
d) Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca sprawną komunikację oraz przygotowanie doniesień naukowych i publikacji,
e) Dodatkowe atuty: entuzjazm do pracy, samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, dostosowanie się do elastycznego czasu pracy, wysoka kultura osobista.

Wymagane dokumenty:
1) Życiorys,
2) List motywacyjny,
3) Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
4) Rekomendacje od poprzedniego opiekuna naukowego/promotora,
5) Kopie publikacji, doniesień naukowych, w których kandydat jest autorem lub współautorem,
6) Prosimy o dołączenie do przesyłanych dokumentów oświadczenia: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

Wymagane dokumenty:
1) Życiorys,
2) List motywacyjny,
3) Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
4) Rekomendacje od poprzedniego opiekuna naukowego/promotora,

Opis zadań:
Badania naukowe pt: “Żywieniowe źródła salicylanów a zaburzenia angiogenezy łożyska w preeklampsji”, w których będzie uczestniczył kandydat będą obejmowały uczestniczenie w doświadczeniu na zwierzętach laboratoryjnych, pomiar ciśnienia krwi u szczurów, analizę parametrów biochemicznych we krwi i tkankach, analizę sposobu żywienia kobiet w ciąży, opracowanie i walidacja FFQ, opracowanie i przygotowanie bazy danych z zawartością salicylanów w żywności.
Typ konkursu NCN: OPUS – NZ Termin składania ofert: 3 października 2022, 15:00 Forma składania ofert: email Warunki zatrudnienia:
Stypendium doktoranckie na okres 4 lat od dnia 01.10.2022 roku. Stypendysta-doktorant będzie uczestnikiem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wysokość stypendium wynosi 4500 zł brutto miesięcznie pomniejszone o koszty ubezpieczenia społecznego.
Dodatkowe informacje:
Kryteria oceny kandydatów:
1) dorobek naukowy kandydata, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach /czasopismach naukowych (50% oceny końcowej);
2) osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych (20% oceny końcowej);
3) kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym (30 % oceny końcowej). Wybrane osoby zostaną indywidualnie zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas trwania postępowania rekrutacyjnego kandydaci mogą być poproszeni o publiczne przedstawienie wyników swoich wcześniejszych badań w formie seminarium wygłoszonego na terenie UPP .

Dokumenty należy przesłać na adres email: joanna.suliburska@up.poznan.pl, w tytule proszę podać “OPUS_doktorant”

Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu: 05.10.2022, godz. 15.00