Koło Naukowe Architektury Krajobrazu rozpoczyna rok akademicki 2015/2016

             Szanowne Grono Specjalistów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy oraz wszyscy pozostali ,którzy zechcą przeczytać ten artykuł. Witam Was z ogromną radością i szacunkiem.

           Podobno wiosna to najlepszy czas na zmiany. W tym czasie ludzie widząc, jak rozwija sie życie za oknem sami zaczynają "rozkwitać".  W głowach "rodzą" się nowe plany, "stawiamy" Sobie nowe cele i wyzwania ,a gdzieś "w środku drzemią" w Nas olbrzymie pokłady energii ,na realizację tych zadań.

Jednak  mimo ,że czuje oddech jesieni  na karku w mojej głowie rozpoczyna się właśnie wiosna!

Pod koniec semestru letniego, roku akademickiego 2014/15 podczas skrupulatnie zorganizowanego Zebrania Walnego, zostałam wybrana drogą demokratycznego głosowania na Prezesa Koła  Naukowego Architektów Krajobrazu. Kolejno pozostałe funkcje obieli Tomasz Gorączkowski- wiceprezes, Maria Konowalczyk- skarbik, członkowie koła na sekretarza mianowali Różę Kazimierczak. Koordynatorem do spraw technicznych została Lidia Szuster. W takim groniew roku akademickim 2015/16 dokonamy wszelkich starań aby Nasze Koło Naukowe funkcjonowało jak najlepiej oraz dawało studentom Uniwersytetu Przyrodniczego możliwość rozwoju, zbierania nowych doświadczeń oraz "pielęgnacji" własnych pasji.

               Chciałabym nadmienić ,że nie będzie to zadanie łatwe. Jednakże z Waszą pomocą możemy stworzyć coś pięknego, co będziemy wspominali przez wiele lat. Życzyłabym sobie z całego serca aby każdy ,kto należy bądź wstąpi do tej organizacji; "doda" coś od siebie.Liczę na Wasze "otwarte umysły", chęć do pracy, wiele nieszablonowych pomysłów oraz pozytywną energię!

            Jestem przekonana o dużym wsparciu mentalnym, pomocy w podejmowaniu słusznych decyzji oraz realizacji wspólnych decyzji ze strony Pani dr hab. Inż. arch. Elżbiety Raszeji, opiekunki Naszego Koła Naukowego. Miałam okazję poznać Panią doktor w wielu sytuacjach i jestem przekonana o naszej owocnej współpracy i zrozumieniu z obu stron.

Na domiar dobrego Nasz serdeczny były Prezes KNAK-u, przyjaciel oraz starszy bardziej doświadczony kolega Mateusz Chorzępa, zawsze służy pomocą i dobrą radą. Jest niesamowicie przedsiębiorczym człowiekiem ,który oddaje sie temu co robi w całości i stara się dążyć do perfekcji. Ma wiele pomysłów na osiągnięcie sukcesu, dlatego  uważam ,że z czystym sumieniem mogę brać z Niego przykład jak poprawnie zarządzać interesami Koła Naukowego Architektów Krajobrazu.

             Moi drodzy, nie bagatelizujmy tego przedsięwzięcia! Nie chciałabym aby KNAK-u tworzył tylko zarząd, ponieważ jak już to powiedziałam po kilku dniach bycia członkiem tegoż Koła Naukowego:

"Tego typu organizacje tworzą ludzie ,a Ci są tutaj wspaniali."

Zależy mi na waszych propozycjach prowadzenia naszych spotkań, czy tematów wspólnych debat ale również pomysłów na wspólny weekendowy wyjazd czy ciekawe konferencje .

             Zamierzam pielęgnować to co stworzyli moi poprzednicy, min. udział w takich imprezach jak: "Gardenia" , "Dywany Kwiatowe" itp. ale moim głównym celem jest "dorzucenie" czegoś od siebie.

Chciałabym oprzeć naszą wiedzę na doświadczeniu i kwalifikacji osób od nas "mądrzejszych" w danej dziedzinie. Postaram się aby odwiedziło nas wielu gości, którzy zapewne swoimi wypowiedziami pomogą nam odpowiedzieć na nurtujące Nas pytania. Co więcej już na początku oczekiwałabym aby każdy opowiedział na forum grupy gdzie był ,czy też pracował oraz w jaki sposób rozwinął swoje zainteresowania architektoniczne, ogrodnicze czy florystyczne. Mile widziane będą filmiki, zdjęcia, strony www.

Nie obawiajcie się wystąpień publicznych nad tym też będziemy pracowali. Jak i nad umiejętnością sprzedaży naszego projektu ,pomysłu czy innego materiału.

         Może na koniec parę słów na mój temat. Należę do osób ,które potrzebują doby 48 godzinnej aby wszystko zrobić perfekcyjnie i tak jak należy. Uwielbiam być "mistrzem świata" w tym co aktualnie robie, poczynając od gotowania sobotniej zupy do rozwoju na "stopie" zawodowej.

Ostrzegam, jestem perfekcjonistką, uwielbiam rozmawiać i słuchać ludzi, poznawać ich pasje i uczyć sie od moich znajomych i przyjaciół. Czasami trudno pojąć moje zachowanie i podejmowane decyzje, jednak całe swoje życie (do rozpoczęci studiów) ekstremalnie uprawiałam sport co zmusiło mnie do pracy w zespole, zachowania zimnej krwi w kryzysowych sytuacjach ale także zwinne i przemyślane działanie. Dwie rzeczy , których nie znoszę; "Głupota i Niechlujstwo". Dwie rzeczy, które kocham: "Twórcze, niesztampowe myślenie i Sport".

Stoi przede mną monumentalne wyzwanie, któremu już dawno powiedziałam "En Garde" !

Ja już jestem gotowa na nadchodzący rok akademicki a, wraz z nim potężne wyzwania.

A Wy? :)

 

Studentka, Starościna II roku AK,

Prezes Koła Naukowego Architektów Krajobrazu

Patrycja Dreczka

Dodatkowe informacje