Vsmart Extensions
Działalność RGD Brody
Działalność dydaktyczna PDF Drukuj Email

W Gospodarstwie odbywają się praktyki studenckie, ćwiczenia terenowe i zajęcia dydaktyczne. Prowadzone są też prace magisterskie, doktoranckie i habilitacyjne.

RGD Brody ma status gospodarstwa szkoleń praktycznych dla uczniów techników rolniczych. Odbywają się też szkolenia, pokazy wdrażające wiedzę rolniczą do bezpośredniej praktyki.

 

 
Działalność naukowo-badawcza PDF Drukuj Email

 

RGD Brody obok komercyjnej, pełni także funkcję dydaktyczno-naukową. Na terenie RGD Brody prowadzą działalność naukowo-badawczą Stację Doświadczalne Katedr: Łąkarstwa i Krajobrazu przyrodniczego oraz Hodowli Małych Ssaków i Surowców Zwierzęcych. Prowadzą one doświadczenia związane z doskonaleniem nowych, syntetycznych linii owiec, optymalizacją składu mieszanek trawiasto-motylkowych. Funkcjonuje tu także filia Zakładu Doświadczalno-Dydaktycznego Uprawy Roli i Roślin Gorzyń z siedzibą w Poznaniu.

Ponadto prowadzone są eksperymenty i doświadczenia z zastosowaniem tzw. „efektywnych mikroorganizmów:”. Jest to metoda polegająca na wykorzystaniu preparatu zawierającego żywe kultury bakterii o szczególnie dobroczynnych właściwościach. Koncepcja Efektywnych Mikroorganizmów (EM) została opracowana przez Prof. Teruo Higę z Uniwersytetu Ryukyus na Okinawie w Japonii.

 
Działalność produkcyjna: PDF Drukuj Email

Produkcja towarowa w RGD Brody to:

  • mleko;
  • żywiec wołowy i barani;
  • materiał hodowlany owiec i bydła;
  • rzepak;
  • pszenica, jęczmień
  • buraki cukrowe.