Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

„[...]Z jednej strony Ogród ma służyć do nauki słuchaczy leśnictwa, cele więc pedagogiczno-dydaktyczne są na względzie, z drugiej strony ma Ogród być terenem, gdzie będzie można przeprowadzić wiele obserwacyj i spostrzeżeń, oświetlających bądź to teoretyczne, bądź praktyczne zagadnienia, służyć więc winien celom badawczo-naukowym”. Konstanty Stecki 1928 rok

Zajęcia w Ogrodzie

Bardzo się cieszymy, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy  wreszcie rozpocząć zajęcia w ramach programu Trzecia Misja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zajęcia odbywają się na podwyższonych zagonach w ogrodzie dydaktycznym.

Znowu przyjeżdżają  wszystkie grupy (dzieci, seniorzy i osoby niepełnosprawne) i sadzą, sieją, podlewają ! Zagony są kolorowe i pachnące od ziół, warzyw i  kwiatów.

Można też spotkać uczestników zajęć spacerujących z lornetkami i obserwujących ptaki oraz szukających wiosny w Ogrodzie.

Wszyscy są bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję że i pogoda będzie dopisywać !

Kamera

Nasza akcja