Granty ERC - Program Pracy 2021 i nabór wniosków

Szkolenie dla: 
Termin szkolenia: 
24.02.2021

Szanowni  Państwo

 

22.lutego, Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) opublikowała pierwszy oficjalny Program Pracy 2021 w ramach programu ramowego Horyzont Europa. 1,9 mld euro przewidziane w budżecie na ten rok pozwoli na sfinansowanie ok. 1000 przełomowych i nowatorskich projektów.

 

Kalendarz najbliższych naborów wniosków przedstawia się następująco:

ERC Starting Grant: 25 lutego – 8 kwietnia 2021

ERC Consolidator Grant: 11 marca – 20 kwietnia 2021

ERC Advanced Grant: 20 maja – 31 sierpnia 2021

 

Ze względu na przejście do nowego programu ramowego w Programie Prac na 2021 r. nie będą dostępne granty w zakresie synergii (Synergy Grant). Ich przyznawanie zostanie najprawdopodobniej wznowione w ramach programu prac na 2022 r. Grant na weryfikację poprawności projektu (Proof of Concept) jest obecnie weryfikowany przez Radę Naukową – organ zarządzający Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych – i również nie figuruje we właśnie opublikowanym Programie Prac. Nowością są wywiady dla Advanced Grants i dwa nowe panele w Strukturze Panelu ERC: SH7 – Human Mobility Environment and Space oraz PE11 – Materials Engineering.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych  https://www.kpk.gov.pl/lekcje-online-grant-erc-krok-po-kroku, opisujących kto może się ubiegać o granty ERC, na jakim etapie kariery jakiego rodzaju granty można pozyskać, jak pisać wniosek, jak przebiega proces oceny i jak przygotować się do rozmowy w drugim etapie. Znajdziecie tu Państwo przydatne informacje „zza kulis”, wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak uniknąć błędów i nieporozumień.

 

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, serdecznie zapraszamy do kontaktu z:

Anetą Dach

tel. 61 846 6194

e-mail: aneta.dach@up.poznan.pl  

Collegium Maximum, pok. 172