PRZYRODA OD A DO Z. POZASZKOLNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE W RAMACH UNIWERSYTETU MŁODYCH PRZYRODNIKÓW
Projekt „Przyroda od A do Z. Pozaszkolne zajęcia edukacyjne w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.
Cele projektu
Celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (6 – 16 lat) poprzez opracowanie i realizację programu pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych na trzech wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP):
- Wydziale Leśnym,
- Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach,
- Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii.
Zaplanowane wsparcie jest ukierunkowane na rozwój dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (6 - 16 lat). Jego celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej, stymulowanie rozwoju intelektualnego (poprzez udział w zajęciach edukacyjnych), jak również społecznego (poprzez udział w zajęciach warsztatowych z kompetencji miękkich).
Uniwersytet jest miejscem badań o szeroko rozumianej przyrodzie, naturalnie budzącej ciekawość dzieci. Jako obszar licznych zjawisk, przyroda (zachowania zwierząt, korzystanie z darów natury, badanie naturalnego środowiska życia) stanowi doskonałe tło do inspirowania młodych ludzi do twórczego myślenia oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Atrakcyjne formy i tematy zajęć przyczynią się do propagowania kultury innowacyjności.
Zajęcia prowadzone są głównie na terenie Uniwersytetu przez pracowników naukowo-dydaktycznych. Takie rozwiązanie pozwala uczestnikom na zapoznanie się ze środowiskiem akademickim jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.
Planowane efekty:
Projekt obejmie blisko 600 osób, z czego 518 nabędzie lub rozwinie kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne z poniższych obszarów:
- umiejętności matematyczno-przyrodnicze,
- umiejętność rozumienia,
- krytyczne myślenie,
- umiejętność uczenia się,
- umiejętność pracy zespołowej w kontekście stanowiska pracy.
Wartość projektu: 499 862,29 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 484 866,40 zł
Jak wyglądają zajęcia edukacyjne w UPP? Przekonaj się, zaglądając do naszej galerii zdjęć.