Informacja o Poznaniu

Poznań znajduje się w zachodnio-środkowej części Polski. Położony jest nad rzeką Wartą, w samym sercu Wielkopolski. Otoczony jest malowniczymi terenami naturalnymi z licznymi jeziorami i lasami. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 570 000 tys.

Poznań - AGROLOGISTYKA

Poznań – AGROLOGISTYKA

Jest to jedno z najstarszych miast Polski. Poznań jest także historyczną stolicą regionu Wielkopolski, a także administracyjną stolicą Województwa Wielkopolskiego.

Obecnie Poznań jest jednym z największych w Polsce ośrodków przemysłowych, handlowych, sportowych, edukacyjnych, technologicznych, turystycznych oraz kulturowych. Miasto odgrywa doniosłą rolę jako ośrodek akademicki, w którym naukę pobiera około 130,000 studentów z kraju i ze świata. Tutaj ma swoją siedzibę trzeci co do wielkości uniwersytet w Polsce – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Miasto jest organizatorem od 1921 roku międzynarodowych targów. Ponadto było gospodarzem wielu wydarzeń o randze światowej, jak chociażby Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w grudniu 2008 roku, czy Mistrzostw UEFA Euro w 2012 roku.

Regularnie odbywa się w Poznaniu wiele imprez kulturalnych, jak np. “Transatlantyk Festiwal Poznań”, “Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta”, czy Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego (jest to najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie, organizowany co 5 lat).