Dni Doktoranta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 1-2.12.2016

gru
07

W dniach 1 i 2 grudnia 2016 r. w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UP przy ul. Piątkowskiej 94E odbyły się uroczystości związane z Dniami Doktoranta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizowanymi przez Uczelniana Rade Samorządu Doktorantów. Patronat honorowy objęli Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski oraz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Partnerami Dni Doktoranta byli Veolia Energia Poznań S.A., Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Sponsorami Konferencji byli: Prorektor ds. Kadr i Rozwoju Uczelni, Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, Dziekan Wydziału Technologii Drewna, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Dziekan Wydziału Leśnego oraz Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Dodał: admin czytaj więcej

Nagroda Wacława Mayzla

paź
02

W dniach 13 do 16 września 2016 r. podczas 2nd Congress of Polish Biochemistry, Cell biology, Biotechnology and Bioinformatics “Bio2016 – Expanding beyond the limits” we Wrocławiu dr hab. Małgorzata Pietrowska-Borek otrzymała nagrodę imienia Wacława Mayzla za najlepszy artykuł opublikowany w roku 2015 w "Postępach Biologii Komórki". Nagroda jest przyznawana  przez Polskie Towarzystwo Biologii Komórki.

Nagrodzony artykuł
Borek S., Ruta-Piosik M., Paluch E., Pietrowska-Borek M.
Selektywne rodzaje autofagii.
Postępy Biologii Komórki 42: 505-538, 2015

Serdecznie gratulujemy nagrody.

 

Nagroda Wacława Mayzla

 

Dodał: admin czytaj więcej

Filip Porzucek – doktorant w Katedrze Biochemii i Biotechnologii - zwycięzcą Startup Pitch: Akcelerator EIT+ mixer technologii

sie
08
Filip Porzucek, absolwent naszej biotechnologii i doktorant w Katedrze Biochemii i Biotechnologii naszej Uczelni został zwycięzcą Startup Pitch: Akcelerator EIT+ mixer technologii, zorganizowanego podczas konferencji Startup dzięki przedstawieniu własnej firmy TheraPep. Podczas prowadzenia prac nad innym preparatem mgr inż. Filip Porzucek odkrył jego zdolność do pobudzania produkcji interferonu. Interferon jest szeroko stosowany w terapii przeciwwirusowej jak również przeciwnowotworowej. Podejście opracowywane przez dr Jana Czarneckiego i Filip Porzucka może okazać się alternatywą dla klasycznej terapii interferonowej eliminując jej negatywne skutki uboczne i wysokie koszty stosowania. Obecnie interferon jest pozyskiwany metodami inżynierii genetycznej. Mimo że jest to bardzo drogi sposób pozyskiwania tego białka, to jest on wciąż najtańszy z możliwych, dlatego terapia interferonowa jest bardzo kosztowna, a chorzy czekają na nią w długich kolejkach.
Dodał: admin czytaj więcej

Strony

Subskrybuj Katedra Biochemii i Biotechnologii RSS

innowacyjna gospodarkalogo UEinfrastruktura i środowisko